Врятуйте серце дитини

7,7 т.
Врятуйте серце дитини

67% людей в Україні помирають від серцево-судинних захворювань.

Видео дня

Кожен десятий новонароджений має вади серця.

20% від усіх вроджених вад серця – це вторинний дефект міжпередсердної перегородки.

Врятуйте серце дитини

Це не суха статистика, а життя тисяч дітей та дорослих. У той час, поки Україна вирішує політичні питання, весь світ спрямовує свої сили на порятунок людей. Наука у багатьох країнах світу не менш важлива, ніж розвиток мови та культури. На нові дослідження науковців, забезпечення дослідних інститутів виділяють не менші суми, ніж на забезпечення державного апарату. І коли українські політики кажуть, що зарплати у 100 тисяч на місяць потрібні їм, щоб "не було соромно перед європейськими колегами", у мене виникає питання, чи не соромно за те, що українці поневіряються по світу, в пошуках порятунку, бо українська медицина ставить хрест на важкохворих? Чи не соромно купувати тридцятий костюм та робити щоденно зачіску в перукарні, поки маленькі діти з вадами серця перебувають на межі смерті?

Адже щоб забезпечити здорове та повноцінне життя дітям з вадами серця, треба зробити операцію до 12 років. Щороку серця двох тисяч дітей можна вилікувати за допомогою сучасного імпланту – оклюдера.

Що таке оклюдер?

Пристрій для закриття дефекту міжпередсердної перегородки у людей з вадами серця. Винайдений в 1995 році американцем Куртом Амплатцом. З того часу застосований для 1,5 мільйонів успішних імплантацій по всьому світу.

Як його застосовують?

Оклюдер вводиться через проколи судин на стегні, без розтину грудної клітки та зупинки серця. По судинам він потрапляє до серця й закриває "латку", потім вростає в тканину й жодним чином не заважає людині. Вже наступного дня після операції пацієнта виписують з лікарні.

Чому це недоступно для більшості українців?

Вартість одного оклюдера досягає 100 тисяч гривень. Для більшості українських родин – це захмарна сума. Держава не виділяє достатнього фінансування на закупівлю цих імплантів. Замість безболісної простої процедури, хворим проводять травматичні операції. Або ж, такі пацієнти взагалі відмовляються від лікування. Адже лише 13% хворих на вроджені вади серця можуть дозволити собі необхідні кардіохірургічні операції.

Наша держава має можливість виправити цю ситуацію. У нас є для цього необхідні кошти. Потрібне лише бажання та політична воля (дуже часто саме від цих двох речей залежить життя звичайних українських громадян). Що ж треба зробити?

1. Створити окрему загальнодержавну бюджетну програму для закупівлі оклюдерів;

2. Фінансувати цю програму на рівні 103 млн грн в рік (це 1,7% від нинішнього фінансування медичних програм загалом);

3. Придбати 2 тисячі оклюдерів та імплантувати їх хворим під час нетравматичних хірургічних операцій.

103 мільйони гривень – ціна життя 2 тисяч дітей!

Не будьте байдужим! Врятуйте серце дитини!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...