Сергей Громенко
Сергей Громенко
Крымский историк, публицист

Блог | Сергей Громенко: Смертельная болезнь россиян

Смертельная болезнь россиян

Росіяни хворі на імперіалізм. Це діагноз.

Видео дня

Але лікування починається не з постановки правильного діагнозу. Діагноз – це радше нульовий етап, а першим справжнім кроком до зцілення є усвідомлення неможливості жити із цим діагнозом, бажання впоратися із хворобою.

Світ сповнений мільйонами людей, які, дізнавшись про хворобу, не збираються нічого міняти. Або їх все влаштовує, або лікування занадто дороге, можливо, немає якоїсь внутрішньої мотивації. Особливо часто це трапляється із хронічними алкоголіками.

Так от. Те, що росіяни уражені хронічним імперіалізмом, відомо давно. Це ніколи не було секретом – що на початку 20 століття, що на початку 21-го.

Тож справа тут не в діагнозі. Проблема в тому, що більшість росіян, на жаль, просто нічого не бачать нічого такого у своїй хворобі. "Ну так, ми імперці, але нас все влаштовує, нам так норм". І саме в цьому вкорінені всі інші проблеми російського суспільства. І підтримка війни з Україною також: "А то чо вони?"Я не знаю, чи етично насильно лікувати тих, хто цього не хоче. Але я упевнений, що ми маємо докласти всіх зусиль для тотальної ізоляції заражених територій.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...