Юрий Федоренко
Юрий Федоренко
Координатор Центра Волонтеров КОДА

Блог | Юрий Федоренко: Россия уверенно проигрывает информационную войну

Россия уверенно проигрывает информационную войну

Россия уверенно проигрывает информационную войну, которую сама и начала. Мегатонны лжи производства пригожинской "фабрики троллей" и "редакционной коллегии" из Лубянки уже настолько надоели международному обществу, что санкции против "рупоров кремля" стали неотъемлемой частью политики большинства демократических стран мира.

Видео дня

Еще в далеком 2016 году Европарламент принял резолюцию о противодействии российской пропаганде. Но накануне войны России против Украины в феврале 2022 года интенсивность кремлевской лжи начала лавинообразно расти. С самого начала войны Национальный совет по телевидению и радиовещанию обратился к соответствующим Европейским институтам, медиарегуляторам и провайдерам с предложением о блокировании российских медиа с целью предупреждения распространения кремлевской лжи и дезинформации в Европейских странах.

Далее текст на языке оригинала.

Розуміючи гостру необхідність протидії російським засобам ведення інформаційної війни вже більше ніж 30 країн Європи так чи інакше блокують російську пропаганду. Заблоковані канали RT, Sputnik, "росія РТР/РТР Планета", "росія 24/Russia 24", Міжнародний ТВ-центр. Окрім пропагандистських медіа, які перебувають у державній власності, блокуються й так звані "нейтральні" канали, які, насправді, з самого початку були створені московітами для розповсюдження брехні або вже давно керуються з Луб’янки. В одній лише Латвії заблоковано більш ніж 80 російських каналів.

Відеосервіс YоuTube заблокував майже 500 проросійських каналів – розповсюджувачів фейкової інформації, аудиторія яких налічувала понад 15 млн підписників. Припинили свою брудну роботу 1529 Telegram-каналів і ботів, 426 акаунтів в Instagram, 93 – у Facebook, 1050 – в TikTok.

Та московія ніяк не здається і продовжує спроби штучного формування серед європейців громадської думки у вигідному для рашистів аспекті з одного боку, та блокування євроінтеграційних устремлінь нашої країни з іншого. Як сказав Філіп Брідлав, головнокомандувач сил НАТО в Європі: "Росія веде найдивовижніший інформаційний бліцкриг, який ми коли-небудь бачили в історії інформаційних війн".

І на цю, інформаційну, війну росія не жаліє ніяких ресурсів та коштів. Лише за офіційними даними міністерства фінансів московії, з січня до березня 2022 року росія виділила на фінансування державних ЗМІ 17,4 млрд рублів (з них 11,9 млрд – у березні), що у 3,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Причому якщо у січні та лютому поточного року на російські держЗМІ витратили загалом 5,5 млрд руб., то лише за березень 2022-го – вдвічі більше – 11,9 млрд руб.

Загальну суму коштів, яку путінський режим витрачає на формування вигідної для нього наскрізь брехливої медійної "картинки", та кількість людей, задіяних у цьому "процесі", важко собі навіть уявити.

Старі звичні механізми розповсюдження брехні вже не проходять. Блокування паралізує та значно зменшує ефективність роботи російської міжнародної фейкової пропаганди. Тому спецслужби кремлівських окупантів, діючи з позицій іноземних медійних компаній, намагаються через можливості українських представників PR-агентств поширювати на сторінках провідних європейських видань брудні російські зовнішньополітичні наративи.

Нічого нового. Використовується таж сама набридла брехня про нібито помилковість всебічної підтримки України колективним Заходом, "гостру необхідності" для самого Заходу невідкладного зняття економічних санкцій, накладених на росію та інша тенденційна брехлива інформація, націлена на дискредитацію України перед міжнародною спільнотою.

Нещодавно до українського представника одного відомого міжнародного PR-агентства звернулася людина, яка представившись співробітником гонконгської філії відомої маркетингової фірми Stankevicius, запропонувала за досить високу оплату розмістити в найбільш рейтингових ЗМІ Великобританії, Німеччини, Франції, Бельгії, Австрії та Швеції заздалегідь підготовлений явно на замовлення спецслужб матеріал, що несе в собі низку ключових маніпулятивних посилань кремлівської пропаганди, актуальних у сьогоденні.

У запропонованому "замовником" для публікацій тексті робився акцент на тому, що накладені на росію санкції нібито "завдають величезної шкоди світовій економіці", "військово-технічна підтримка України створює загрози глобальній безпеці", "збройні сили України та "неонацисти" вчиняють на Донбасі військові злочини проти цивільного населення", "Росія має право захищати російськомовних людей від "фашистів", дискримінація росіян і "русофобія" неприпустимі і тому подібні звичні вже агітаційні меседжі.

І ось таке інформаційно-пропагандистське сміття, приправлене неабиякою дозою спеціально підготовленої відвертої дезінформації, було запропоновано перекласти англійською, німецькою, французькою та шведською мовами з метою подальшого розміщення через українське агентство на сторінках рейтингових європейських видань, зокрема німецьких Deutsche Welle и Deutsche Wirtschaftsnachrichten, британського Independent, французького France24 та шведського Aftonbladet. За роботу з "вкидання" через українське представництво в європейське інформаційне поле такого кремлівського бруду було запропоновано суму майже 50 тис. доларів США.

Такі невдалі спроби виходу на європейську аудиторію через українські "стежки" красномовно свідчать, що боротьба з російською пропагандистською машиною сьогодні приносить свої відчутні плоди. Після блокування роботи зовнішньополітичних пропагандистських "рупорів кремля" в цивілізованому світі в рамках санкційного тиску, робота російських "медійних військ" щодо вкидання в інформаційне поле ілюзій "альтернативної кремлівської реальності" суттєво ускладнилася.

Проте пропагандисти продовжують шукати можливості заміни об'єктивної реальності на міфи та ілюзії, завдяки яким вони вже перетворили власну країну на стадо худоби, яка у мовчазній покорі йде на забій на догоду злочинним "фантазіям" путінської влади.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...