Про голодомор слід згадувати не свічкою, а озброєним строєм

Про голодомор слід згадувати не свічкою, а озброєним строєм

Кажуть, що перед голодомором і під час голодомору було понад тисячу повстань, мовляв це свідчить про готовність українців до боротьби.

Ні, це свідчить зовсім про інше.

Так само, які і громадянська війна, це свідчить лише про те, що українці, абсолютна більшість, були не готові до боротьби за щось більше, ніж власне господарство. Абсолютна більшість трималася осторонь, коли війська і повстанські загони УНР, махновці, дрібні повстанці билися проти більшовиків і білих. "Якось буде, краще будь-який мир, ніж війна" - ось все таке, просто так само, як і зараз. Навіть ті, хто брався за зброю, битися за більше, ніж власні статки, не хотіли. Тому і не було об'єднання, тому не було національної сили. Етнос був, нації не було.

Видео дня

Такі чисельні дрібні відокремлені спроби спротиву свідчать не про бойовий дух, лише про примат особистого інтересу і байдужість навіть до такого самого особистого інтересу інших.

Ніхто з них не боровся за якесь майбутнє, за якусь ідею. Це був просто спротив людей грабіжникам. Революційного, боротьби в тому було не більше, ніж у бійці пересічної людини проти грабіжника, який намагається відібрати у неї сумку.

Звитяжність, героїзм, рішучість, боротьба за ідею і краще майбутнє для всіх, а не лише для себе, були притаманні лише військам УНР і махновцям, яких була незначна меншість у порівняння з рештою населення.

Про голодомор слід згадувати не свічкою, а озброєним строєм.

І все вирішуватимуть великі батальйони. Бажано, щоб вони могли діяти мережецентрично.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...