Поки в МОЗі фантазують, лікарі – рятують!

6,1 т.
Поки в МОЗі фантазують, лікарі – рятують!

Сьогодні у Запоріжжі та Кривому Розі два важкохворі пацієнти отримають нові нирки. Попереду у них складна операція та довга реабілітація. Але, вони більше не будуть залежні від гемодіалізу. Більше не будуть прикуті до апарату, який очищує їхню кров… Хочу побажати удачі лікарям на операції, реципієнтам - удачі в операції та реабілітації. Звичайно ж, не варто забувати, що хтось втратив близьку людину, але прийняв важливе і правильне рішення – врятувати двох людей ... Це гідний вчинок!

Видео дня

Це все робота звичайних лікарів: анестезіолога, хірурга, трансплантат-координатора, медсестер. Законне право робити такі операції їм дозволяє закон, прийнятий 1999 року. Недосконалий, дещо не сучасний. Але він є. І він дає право проводити трансплантації органів від померлого донора.

Ви думаєте, це заслуга МОЗ? Зовсім ні!

Восени Міністерство охорони здоров'я України попросили у ВР на реалізацію "пілотного проекту" по трансплантації нирки та кісткового мозку 112 мільйонів гривень. І держбюджетом на 2018 рік ці кошти передбачені. Але.... Станом на лютий 2018 року МОЗ ще навіть не визначився, на що ж саме витратить 112 мільйонів! У чому полягає суть проекту, якщо трансплантацію нирки і так проводять?

Національний рух "За трансплантацію" нещодавно зробив запит до розпорядника коштів по бюджетній програмі КПКВК 2301550 з проханням надати розрахунки. Найкраще це може показати Паспорт бюджетної програми. Згідно Бюджетного Кодексу, після прийняття Держбюджету, розпорядник коштів розробляє Паспорт протягом 45 днів. Із відповіді економічного департаменту МОЗ бачимо, що зараз лише проводиться робота по затвердженню Порядку використання коштів. Далі цей Порядок затверджує КабМін. І тільки потім МОЗ пише паспорт бюджетної програми, подає його до Мінфіну і Мінфін надає МОЗу кошти на реалізацію проекту.

Наразі ми ще чекаємо відповіді від МОЗу, де просимо надати бюджетний запит МОЗУ до КМУ. Адже мені поки зовсім не зрозуміло, на що будуть витрачені 112 мільйонів. Це багато чи мало для реалізації проекту? І що саме хочуть реалізувати? Нирки, як ми бачимо, і так пересаджують. Можливо, МОЗ знову оплатить консультаційні послуги, щоб їм розповіли, як потрібно реалізовувати проект?

Паралельно із бюрократичною тяганиною, довгими роздумами, куди ж витратити 112 мільйонів, МОЗ відправляє своїх громадян за кордон, витративши на трансплантації нирок у Мінську близько 2 мільйонів доларів. Так, наші пацієнти врятовані. Їх поставили на чергу в закордонній лікарні і в будь-який момент може з’явитися такий необхідний орган. Проте, де ж така розрекламована програма, яка дозволить українцям отримувати якісну медичну допомогу у своїй країні? Чому виділені парламентом 112 мільйонів і досі не працюють на благо українських громадян?

Щоб не бути голослівним, та для тих, хто запитає, що ж я пропоную. До прикладу, не змінюючи законодавство, не очікуючи манни небесної, потрібно складати список реципієнтів. Адже держава не знає, кому потрібні нові органи! До прикладу, зараз у Запоріжжі родичі померлого дали згоду на донорство. Але лікарі змогли використати лише нирки. Серце, печінку, легені у донора не взяли. Бо немає списку реципієнтів, яким потрібні ці органи. Якби список реципієнтів був, сьогодні було б врятовано набагато більше життів…

Для складання цього списку потрібна чітка статистика з усіх мед закладів по Україні та одна звичайна програмка, куди можна буде внести дані реципієнта. Для цього не потрібно витрачати сотні тисяч гривень на консультації та десятки років на збір інформації. Хороший IT-спеціаліт та бажання – запорука успіху)

Поки в МОЗі фантазують, лікарі – рятують!
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...