Пересадка органів має бути безкоштовною для пацієнта

4,4 т.
Пересадка органів має бути безкоштовною для пацієнта

Комітет ВР з питань охорони здоров'я погодив правки до законопроекту про трансплантацію

Видео дня

Разом з Олексій Ілляшенко долучилися до обговорення проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини" #2386а-1, яке відбулося на засіданні комітету ВР з питань охорони здоров'я.

Законопроект не є досконалим. Він містить юридичні неточності та протиріччя. До прикладу, у тексті статті 6 говориться про безоплатність трансплантації. Але, це не зовсім правильний вислів. Потрібно говорити про безоплатність донорського органу, щоб виключити ризик корупційної складової. Але сама операція пересадки органу - це медична послуга, така ж як, до прикладу, вирізання апендициту. І згідно медичної реформи, сама операція по пересадці органу має бути безкоштовною для пацієнта - держава має оплатили вартість розхідних матеріалів, медпрепаратів тощо.

Після обговорення усіх правок, які були запропоновані народними депутатами, текст законопроекту затвердили в цілому, враховуючи і висновки юридичного управління апарату Верховної Ради України. Тож, невдовзі, законопроект мають розглянути у сесійній залі. Національний рух "За трансплантацію" наполягатиме на якнайшвидшоиу розгляді та прийнятті даного законопроекту.

Прийнятий Верховною Радою України оновлений Закон про трасплантацію має вступити в силу вже з 2019 року.

Міністерство охорони здоров'я в особі заступника міністра Олександра Лінчевського взяло на себе зобов'язання до 2019 року привести у відповідність всі нормативно-правові акти.

Але у той же час, наголошуємо, що окрім прийняття даного проекту закону, має бути створена сама система трансплантології. Без цієї системи новий Закон не працюватиме так само, як і попередній...

Вірю, що попри всі суперечки та негаразди ми, відкинувши непорозуміння та об'єднавши зусилля, все ж таки зможемо запустити повноцінну трансплантологію в Україні. Цього чекають важкохворі пацієнти, які наразі змушені лікуватися за кордоном через неможливість отримати медичну допомогу в Україні. Та неможливо зупинити ідею, час якої настав.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...