Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Николай Томенко: Не повторяем исторических ошибок и не ищем себе на голову новых "хороших русских"!

Не повторяем исторических ошибок и не ищем себе на голову новых 'хороших русских'!

Нещодавно мав честь у Шевченківському національному заповіднику в Каневі брати участь у презентації унікального видання "Остап Вишня. Невеселе життя. Документальна біохроніка", яке підготував та упорядкував відомий літературознавець Сергій Гальченко.

Видео дня

Нині хочу процитувати Вам кілька абзаців з цієї книги, точніше з фейлетону "ШОВІНИЗМ" (за що мене били, б‘ють і нахваляються бити), який був написаний Остапом Вишнею 1 січня 1920 року під псевдонімом Павло Грунський.

"Згадав я про це тепер, прочувши про інтерв‘ю з вічно старими і вічно новими опікунами України нашої - Раковським, Мануїльським, Затонським… Знову вони про той самий шовінизм:

- Ми, - мовляв, - Україну, як самостійну одиницю визнаємо, але шовінизм ми будемо нищити, а шовінистів, не виключаючи і комуністів, - вішатимемо!…

Думай, значить, як хочеш!

Українцем можеш бути, а любити Україну - зась!

Повісять!…

Як я, наприклад кажу: "Майо паштєніє-с", люблю шті, кислу капусту, Пушкина, лаптушкі, в "избе" бруд, телята й воші і як співаю "Ванька Таньку полюбил" і за це все йду і грабую, вбиваю, вішаю, стріляю, тисну за горло, щоб і другий це саме співав, теж саме кохав - так це НЕ ШОВІНИЗМ!?

А якщо я кажу "добридень", люблю борщ, Шевченка, білу хатину, співаю "Місяченьку бліднолиций" і нікого за це не вбиваю, а лише прошу: "Ідіть, мовляв, ви до своєї Іверської Божої матері", - та це ШОВІНИЗМ!?

І клянуть мене за це. І б‘ють може за це, і вішають за це!

Про мене ж!

НОСИ ти ЛАПТІ хоч на голові ті СВОЇ, не тільки їж, а навіть ВМИВАЙСЯ отими своїми ШТЯМИ, - у мене й за вухом не засвербить. Дідько тебе бери! ВСЕ ОДНО К@ЦАПОМ ЗДОХНЕШ! І не піду я до тебе! Бо потрібен ти мені як П‘ЯТЕ КОЛЕСО до ВОЗА!

А я ШОВІНИСТ.

Хай вішають!"

Як бачимо, 103 роки по тому вже нинішня російська орда вбивць, ґвалтівників і мародерів під орудою учня Леніна-Сталіна військового злочинця Путіна діє по відношенню до України та українців так само. Єдине на що спромігся нинішній терористичний режим так це на те, щоб замінити боротьбу з "шовіністами" 103 роки тому на боротьбу з "нацистами" тепер.

Пам’ятаємо нашу історію!

Не повторюємо історичних помилок і не шукаємо собі на голову нових "хороших русских"!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...