newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Оксана Забужко
Оксана Забужко
Украинская писательница и поэтесса

Блог | Место массового убийства женщин и детей оккупанты прикрыли "русской литературой"

Место массового убийства женщин и детей оккупанты прикрыли 'русской литературой'

"Конечно, пора новыми глазами перечитать русскую литературу: "маскировочную сетку" для российских танков в значительной степени выплела именно она." (с).

Далее текст на языке оригинала.

Це - цитата з моєї статті "Як читати російську літературу після Бучі", написаної в квітні для Times Literary Supplement, перекладеної в 22 країнах і взагалі, мабуть, "найскандальнішого" мого тексту після "Польових досліджень" (в Україні він з'явився під іншим заголовком і його якось ніби не дуже помітили, хоча думки, вперше там висловлені, звідтоді таки розповзлися по соцмережах і стали звичними, тобто мети своєї публікація і в Україні осягла).

Видео дня

Могло б бути окремою темою (якби хто схотів таке дослідити) те, як по-різному зареаґували на цю статтю різні середовища в різних країнах (така собі швидка соціальна діагностика, багато цікавого при тому відкрилося!), - але зрозуміло, що русисти "посконного" штибу заверещали так, як 20 років верещать на мою адресу всі ватники штатні й позаштатні, і в польській "Виборчей" одна така пані (з тих, у кого "це війна путіна, а не пушкіна") так весело була юродствувала над зацитованим на початку реченням, аж я пригадала цілу когорту наших москвофільствующих цуциків з тим самим "ленінським" стилем публічної дискусії (це в повітрі російської культури, від "нєістового Віссаріона" ще, либонь).

І от виявилося, що про "маскувальні сітки" - це навіть не метафора: вони справді почепили "російську літературу" - маскувальною сіткою (без лапОк!) на місці масового вбивства жінок і дітей. Куди вже наочніше. (Дякую за спостережливість Мирослава Барчук).

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...