Круче гаджетов: топ-9 книг, которые стоит взять с собой в путешествие

Круче гаджетов: топ-9 книг, которые стоит взять с собой в путешествие

Что захватить почитать в путешествие, особенно, когда путешествуешь с ребенком? И желательно, чтобы было три в одном: и ребенку интересно, и взрослому, еще и полезно для всех. Как по мне, хороший выбор, который на одной волне с летом, путешествиями и вообще своевременен – книги на экотему. Современные дети вообще очень "эко". По данным исследований международного агентства Wunderman Thompson Commerce, выбор будущей профессии большинство детей поколения альфа (родившиеся после 2010 года) связывают именно с помощью планете (67%), использованием технологий для изменения мира (51%) и работой на свежем воздухе (46%).

Итак, совместное летнее путешествие – прекрасная возможность поддержать этот тренд: мы вроде и в отпуске, но в то же время вместе заботимся об окружающей среде, делаем сообща что-то интересное и полезное. Предлагаю свой топ книг, которые будут способствовать экоотношению семьи ко всему живому, что нас окружает.

Далее текст на языке оригинала.

"Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя", Джес Френч

Порятунок світу здається нездійсненною справою, але ніколи не пізно щось змінити навколо: від побудови тунелів для їжачків у саду до вимикання світла у кімнаті, з якої виходиш. Насправді великі зміни складаються з маленьких кроків, і якщо крокувати ними разом – порятунок полярних ведмедів цілковита реальність. Саме про це книжка у стилі нон-фікшн британської авторки Джес Френч, яку наше видавництво адаптувало під українську аудиторію. Кожний розворот – розповідь про певне середовище: ліси, гори, джунглі, пустища, а кожний наступний містить лайфхаки для дітей та батьків про те, як можна потурбуватися про мешканців цього середовища. Ви знали, приміром, що їжаки бігають на великі відстані, а паркани обмежують їх пересування? Рекомендація з книжки – якщо ви відпочиваєте на дачі, в селі у бабусі або живете у приватному будинку, побудувати для їжачків невеличкі проходи, аби вони могли пересуватися. Погодьтеся, відпочинок буде цікавішим та змістовнішим, якщо вимощувати доріжки до водопою, аби полегшити до нього прохід тваринам, майструвати будинки для комах, збирати сміття на пляжі або хоча б не брати машину на прогулянку до парку - пройтися пішки і зменшити забруднення повітря.

Видео дня
"Справжні монстри - загроза для планети", Марі Ґ. Роде

Монстри існують, вони страшенно небезпечні, але ми самі підгодовуємо та піклуємося про них, наче про домашніх улюбленців. Кожен розворот книги іспанської ілюстраторки та дизайнерки Марі Ґ. Роде – розповідь про окремого містичного монстра (назви говорять самі за себе: озоножер, спекозавр, дурноруб, містозавр та інші), а також поради, що можуть зробити діти та їх батьки сьогодні, аби їх подолати. Наприклад, доїдавр – монстр, що харчується надлишками продуктів, які ми купуємо, а потім викидаємо у сміття. Побороти його просто – не купувати зайве. Це буде зброєю і проти страшного жиродонта, який мешкає у каналізаційних трубах. Його живить жир з наших недоїдків та хімічна зброя для чистки каналізації. Щоб подолати пластиконога, треба менше купувати пластикової тари, а чудовисько електромотлох слабшатиме, якщо замість викидання зламаних приладів, ми будемо їх ремонтувати. Після таких книжок діти починають пильнувати за батьками: а давайте не будемо купувати зайвого, або не палитимемо листя на дачах заради чистого повітря, або не викидатимемо сміття в один бак – треба ж сортувати!

"Еверест", Сангма Френсіс

Ця книга у стилі нон-фікшн начебто для дітей, але дорослі захоплюються нею чи не найбільше. Бестселер письменниці Сангми Френсіс цікаво та змістовно розповідає про найвищу гору планети: як виник цей хребет, хто такі шерпи, які легенди існують про Гімалаї, як виміряти гору, яка флора та фауна Джомолунгми, хто її підкорював та які небезпеки чекають на альпіністів. Читаєш книжку і начебто робиш сходження на Еверест: від базового табору до найвищої його точки. До речі, наприкінці книги міститься глосарій, який допомогає читачеві збільшувати свій словниковий запас.

"Ловець пластику та інші професії майбутнього", Россі Софія

Світ змінюється разом з професіями: одні йдуть у минуле, інші народжуються. Повністю ймовірно, що діти покоління-альфа, вирішуючи, ким стати, найближчим часом обиратимуть між кар’єрою ловця пластику, що рятує океан від забруднення, кравчинею ДНК, яка лагодить геноми, клонувальником вимерлих видів тварин, прибиральником повітря та іншими новими професіями, створеними ековикликами нашого часу.

"Книжка про сміття", Галина Ткачук

Сміття – дивовижна річ, яку легко створити та якої важко позбутися. За даними авторки книги Галини Ткачук, в середньому в рік українці створюють 10 млн тон сміття, що дорівнює 1 666 666 слонам (дорослий саванний слон важить близько 6 тон). Ця книжка – майже детективне дослідження вмісту наших сміттєвих пакетів, куп сміття у лісі та бруду та мотлоху, що плаває морями. Звідки він береться та на що перетворюється? Що ми можемо зробити вже сьогодні, щоб цього позбутися? Як мінімум, відмовитися від поліетиленових пакетів на користь екоторбинок, придбати термогорнятко замість пластикових кришечок, сумлінно сортувати сміття, не накопичувати дома зайві речі та інші корисні речі. Впевнена, простір навколо дітей та їх батьки після "Книжки про сміття" стане набагато чистішим.

"Пік" та "Межа", Роланд Сміт

Обидві книжки також в стилі еко, але не тільки того, що стосується довкілля, але й про екологічні вчинки, стосунки, вибори. Бестселер "Пік", між іншим, визнаний Асоціацією бібіліотекарів США – однією з найкращих книжок 2019 року завдяки глибині цінностей, які усвідомлює у творі підліток Пік. Герой обох ("Межа" - продовження "Піку") чотирнадцятирічний руфер, який любив лазити по дахах доки його спіймала поліція, тепер він має обрати: чи сидіти у в’язниці для неповнолітніх чи піти на страшенний ризик та разом з батьком-альпіністом підкорити Еверест. Висновок героя у кінці книги: "На верхівці найвищої гори максимум, що ви зможете побачити – гарний краєвид", все найцінніше лежить набагато нижче".

"Вафельне серце", Марія Парр

Спочатку велика любов до вафель, а потім взаємна симпатія робить друзями хлопчика Трілле і дівчинку Лену з маленького норвезького містечка. Щодня в них на двох купа пригод, іноді – досить складних, з яких допомагає вирулювати підтримка, людяність та тепло дружби. Ця зворушлива історія, яку вигадала молода норвезька письменниця Марія Парр, прикрасить подорож, покращить настрій та навчить екоставленню до тих, хто поруч.

"Ліннея в саду художника", Христина Б'єрк

Книжка гарантовано сподобається юним ботанікам і особливо ботанчиням, адже розповідає про п’ятирічну дівчинку Ліннею, яка обожнює квіти, рослини і взагалі все живе. Якось вона знайшла книжку про художника Клода Моне, який також захоплювався квітами на своїх картинах. Разом з другом садівником Блюмквістом Ліннея вирушає в дивовижну подорож – на батьківщину Моне, аби постояти на відомому японському мостику над ставком, побачити наживо його сад, будинок, латаття та лілеї з його малюнків. Ліннею придумала письменниця зі Швеції Христина Б'єрк, яка вивчила все не лише про ботаніку, але й про творчість Клода Моне, і створила одну з найвідоміших у світі дитячих книг про мистецтво. "Ліннею…" перекладено на 30 мов світу, тепер вона є й українською. Книжка, дійсно, надихає виходити в сад і малювати – я перевіряла.

Сайт видавництва Kalamar.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...