Где найти надежного природного киллера?

3 минуты
20,2 т.
Где найти надежного природного киллера?

Что можно взять от студентов? Ничего. Только анализы. Известная шутка. Но именно так и поступили немецкие исследователи. Большую группу студентов, у которых началась сессия, начали исследовать в течение двух месяцев на 45 показателей иммунитета. Вопрос был задан так: как влияет академический стресс на иммунную систему и психологическое состояние студентов?

Многим из нас знакомо это ощущение: безумный режим, словно мир просто сошел с ума. Кажется, что такой объем информации невозможно запихнуть в голову, ты просыпаешься с книгой в руках и с ними же засыпаешь. Когда и что ты ешь? Даже не припомнить. И страх. Страх завалить финальные экзамены. Страх быть отправлен на пересдачу. Страх быть отчисленным…

Далее текст на языке оригинала.

Такий тип хронічного стресу небезпечний? Наскільки це може бути шкідливим для організму?

Видео дня

Результати приголомшили. За декілька місяців у студентів вже з’явились помітні зміни. Саме цікаво, що першою постраждала ланка неспецифічна. Зреагував вроджений захист – різко впали ПРИРОДНІ КІЛЕРИ (що це за клітини та навіщо вони, я скажу трохи пізніше).

Дослідження виявилось багатогранним, пов’язаним із психологічними моментами. Адже хтось має природню стійкість до стресу, хтось ні. На когось впливає така обстановка, а хтось справляється легко та без напрягу. Стан імунітету, виявилось, дуже залежить від психологічних аспектів поведінки.

Абсолютно в іншому місці проводилось схоже дослідження. Тільки обрали не студентів, а жінок, яким треба здати певний аналіз. Аналіз неприємний: біопсія молочної залози на предмет підозри на рак грудей. Просто підозра. Результат буде готовий через місяць. Жінки просто записались за місяць на цю процедуру й чекають. А дослідники аналогічно перевіряють імунні показники.

Можна собі уявити, які переживання, страх, депресію та невизначеність пережили ці пацієнтки, чекаючи на результати біопсії. Що вони собі надумали, як себе накрутили та з якими думками засинали й прокидались.

Не зважаючи на результати аналізу (біопсія у багатьох була нормальна), хронічний стрес призвів до значного зниження імунітету у всіх жінок. І не тільки в період очікування. Ще протягом 2-4 місяців спостерігалось виснаження певних ланок імунної системи. Як і в попередньому дослідженні, в основному постраждав неспецифічний вроджений імунітет. А саме, натуральні (природні) кілери.

Що це за клітини?

Натуральні кілери (NK) – це лімфоцити, Т-клітини, які відповідальні за клітинний імунітет. Це клітини, які НЕ ВМІЮТЬ розрізняти штами вірусів, види чи різновиди. Для них це зайве. Це охоронці, які кидаються на будь-що. На все чужорідне. Поки насинтезуються антитіла, поки звичайні Т-кілери (специфічні) прийдуть та наведуть порядок, NK тримають оборону та стримують ворога. А в багатьох випадках й самі прекрасно розбираються без сторонньої допомоги.

NK – одна з головних дійових осіб, які відповідають за такі питання: чи захворіємо ми взагалі, якщо на нас накашляли в маршрутці? Чи швидко одужаємо, якщо все ж таки захворіли? Будемо хворіти важко чи практично непомітно?

Проведено безліч досліджень, в тому числі вже й на ковіді, які довели: саме від стартового стану та кількості NK залежить здатність організму протистояти інфекціям. Доведено, що люди, які мають низький вихідний рівень NK, дуже важко та довго хворіють на вірусні захворювання, в тому числі ковід. Це як прогностичний маркер. Немає кілерів – тримайся, буде важко…

Історії із виснаженими студентами чи наляканими жінками перегукуються із нашим сьогоденням.

Таке направлене, навмисне залякування людей – для чого воно? Щоб люди, перебуваючи в стані хронічного стресу, шкодили своєму імунітету та ще частіше та важче хворіли? Щоб організм, до крайності виснажений постійними викидами гормонів стресу, залишився повністю беззахисним перед обличчям різноманітних патогенів?

Теперішня ситуація: омікрон. Вже третій місяць спостережень. Дані накопичені та проаналізовані. Летальність – 0,3%. Люди хворіють, в переважній більшості випадків, легко. Симптоматика у багатьох, як звичайне ГРВІ. Чи є підстави так залякувати населення?

Щоб імунітет був у належному стані, його треба берегти. Правильно харчуватись, спати, відпочивати, займатись спортом тощо. Але надзвичайно важливо – припинити стресувати. Ми завжди жили, живемо й будемо жити в світі, наповненому патогенами. Проблеми виникають тоді, коли наш організм нікому захищати від цих патогенів…

Будьте всі здорові та бережіть своїх натуральних кілерів!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...