Чи мають право охоронці супермаркету застосовувати силу чи затримувати покупців

Чи мають право охоронці супермаркету застосовувати силу чи затримувати покупців

Нещодавно став свідком жахливої ситуації, коли двоє охоронців супермаркету, заломавши руки покупцю, тягнули його в підкомірне приміщення магазину.

Ці випадки непоодинокі. Пам'ятаємо, як по всім центральним каналам показували, як працівники супермаркету знущалися в комірці над покупцем, що останньому нічого не прийшлося, як відкрити стрілянину по них...

Відповідаючи на поставлене питання — безперечно, працівники магазинів, супермаркетів, гіпермаркетів не мають жодної правової підстави не просто затримувати покупця, більше того, вони не мають ніяких повноважень торкатися до людини.

Видео дня

Відповідно Закону “Про національну позицію”, Кримінально-процесуального кодексу та Кодексу про адміністративне правопорушення, тимчасове затримання у разі вчинення проступку мають право здійснювати:

1 — національна поліції;

2 — прикордонна служба;

3 — воїнізована охорона для військовослужбовців;

4 — СБУ;

5 — Міграційна служба щодо у сфері міграційних відносин.

І все. Більше ніхто немає права тимчасово затримувати вас і тим більше застосовувати до вас фізичну силу.

Варто пам'ятати, що у разі підозри, що ви вчинили якесь порушення в магазині, максимум, що можуть охоронці — це викликати поліцію, щоб ті склали відповідний протокол.

Охоронці магазинів не мають права:

- блокувати ваш вхід чи вихід з приміщення;

- заламувати вам руки;

- погрожувати вам;

- вимагати від вас документів;

- обшуковувати вас чи оглядати ваші речі.

У разі, коли настали вищезазначені факти та охоронці застосували до вас силу, одразу викликайте поліції, складіть відповідну скаргу в Книзі пропозицій скарг, заручіться свідками — і сміло ідіть в суд.

Подібні справи не просто можна виграти,але і з магазину стягнути відповідну моральну шкоду. Головне гарно підготувати документи до суду із своїм адвокатом.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...