newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | 9 мая в Украине: "победобесие" Путина-Сталина или День Европы

9 мая в Украине: 'победобесие' Путина-Сталина или День Европы

На сайті Європейського Союзу міститься інформація, що до Дня Європи залишилося 13 днів 17 годин 56 хвилин 44 секунди (на момент написання цієї статті).

Видео дня

Гасло майбутнього Дня Європи теж символічне "Обрати своє майбутнє".

Одразу ж нагадаю, що країни ЄС від 1964 року відзначають День Європи як день миру та єдності саме 9 травня, увічнивши день проголошення Декларації Шумана, який вважається днем народження Європейського Союзу.

В Україні, яка в Основному Законі - Конституції визначила свій стратегічний курс, як європейський, досі День Європи відзначається в третю суботу травня. Це рішення ухвалив Президент Леонід Кучма в 2003 році, бо місце 9 травня було зайняте Днем перемоги від Сталіна, згодом від Брежнєва, а нині від Путіна, який перетворив цей день на головне свято "російського світу" - "побєдобєсіє". Культ "Великої перемоги" залишається в Росії єдиною, досі працюючою, ідеологемою для обґрунтування спеціального "месіанства" російського народу та існування СРСР.

Цікаво також, що саме Сталін в 1947 році відмовився від проведення урочистих заходів та параду на День Перемоги, бо в той час комуністична влада фактично забула про соціальний захист та підтримку ветеранів та інвалідів війни.

Святковим і вихідним в СРСР 9 травня стає при Брєжнєві вже в 1965 році, коли інвалідів війни стає на порядок менше.

Отож від 1965 року 9 травня світоглядно розділяє світ на СРСР та його союзників, які перетворюють цей день на "побєдобєсіє російського світу" та країни, який вшановують День памʼяті та примирення 8 травня з нагоди ухвалення Антигітлерівською коаліцією Акту капітуляції нацистської Німеччини.

А що Україна?

Починаючи з 2016 року в Україні відзначається 8 травня - як день памʼяті та примирення і святкується як державне свято 9 травня - День перемоги над нацизмом. Спроба в квітні 2022 року відмінити святкування 9 травня і і відзначати лише 8 травня як державне свято - День памʼяті та перемоги над нацизмом, виявилася неуспішною. Влада вирішила, що це знову НЕ на ЧАСІ.

Нині ж в умовах кровопролитної війни російської орди країни-терориста військового злочинця Путіна проти українського народу збереження свята путінсько-сталінського "побєдобєсіє" в Україні вважає СВІТОГЛЯДНИМ ЗЛОЧИНОМ!

Отож влада мусить нарешті обрати для себе:

вона разом із країнами Європи 8 травня вшановує памʼять жертв Другої світової війни, а 9 травня - святкує День Європи чи разом із Путінською Росією та її союзниками продовжує водити "безсмертні полки" в день "побєдобєсія"!

Більшість українського суспільства, між іншим, вже вирішила для себе це питання:

- згідно даних опитування проведеного КМІС в січня 2023 року

62 відсотки громадян України вважають правильним відзначати

8 травня - День памʼяті та примирення і лише 22 відсотки продовжують підтримувати святкування 9 травня як Дня перемоги.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...