УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | Три роки турбот "міністра справедливості"

Три роки турбот 'міністра справедливості'

На початку своєї каденції міністр юстиції Павло Петренко зробив своєю піар-акцією оприлюднення звіту ЄКПТ за 2013 рік. Мовляв "подивіться як режим Януковича знущався над людьми". Трохи пізніше таке показне обурення стало ще й підгрунтям для прийняття амністії 2014 року (більш відомої як "холодне літо 2014"), а трохи пізніше і сумнозвісного "закону Савченко".

Видео дня

Пройшло три роки турбот "міністра справедливості" про пенітеціарні заклади.

Якщо коротко - ЄКПТ фіксує значне погіршення стану справ. Умови утримання в СІЗО різко погіршилися, різко зросла кількість конфліктів в середовищі ув'язнених, про які адміністрація знає,але не реагує на це. В'язням стало небезпечно перебувати в МПВ.

Читайте: Дозвіл на зброю: хтось ще буде заперечувати?

Проблеми утримання довідників не вирішуються, установи цієї категорії переповнені.

Медична допомога надається вкрай неналежно.

І чи не вперше в історії ЄКПТ звертає увагу влади України на принизливе становище співробітників системи. Це також розглядається як причина краху системи пенітенціарних закладів !!!.

І щось вже не чутно від "справедливого міністра" Павла Петренка переможних заяв. То йому заважали радянські традиції, то корумповані кати-співробітники, і навіть "великий бізнес" поставав проти самотнього міністра -реформатора.

Але вже більше року влада в царині колоній сконцентрована в його руках.

І не поспішає П. Петренко оприлюднювати звіт ЄКПТ. Бо тоді йому доведеться або хреста зняти, або труси вдягнути. І визнати два факти -

1. У 2014 році він молов дурниці!

2. За три роки на краще він нічого не змінив. Тільки угробив пенітенціарну систему.

Читайте: Історія однієї тюремної "реформи"

Ну якщо він не опублікує, то витяги можете почитати тут:

"У черговому Звіті Комітету із запобігання тортурам Ради Європи знов проголошується, що в Раді Європи занепокоєні умовами утримання довічно ув'язнених в Україні та що в умовах утримання засуджених до довічного ув'язнення ситуація зовсім не змінилася. Комітету не подобається, як в Україні утримують довічно ув'язнених".

Українська сторона не втілила жодних рекомендацій щодо довічно засуджених.

Комітет з запобігання тортурам тривожить практика щоденного надягання наручників на таких в'язнів, випадки надмірних і принизливих заходів щодо них, заборона контактів між в'язнями різних камер, ізоляція від інших засуджених і постійний відеонагляд у камерах довічно засуджених. Комітет також нагадав, що закон повинен пропонувати реалістичні перспективи умовного звільнення для всіх в'язнів включно з тими, які отримали довічний вирок.

В Комітеті з запобігання тортурам Ради Європи відзначають, що в Україні зараз готують реформу пенетенціарної системи. Однак, висловлюють стурбованість насильством між ув'язненими і умовами утримання осіб у СІЗО. Занепокоєння викликають ізолятори в Одесі, Києві і Хмельницькому. Умови утримання у київських і одеських СІЗО погіршилися (!!!) з 2013-2014 років і тепер можуть вважатися нелюдськими і принизливими.

Проблемою залишається медичне обслуговування в'язнів в Україні (!!!), а також серйозна криза з працівниками в'язниць, які масово звільняються через погані зарплати, стреси і відсутність інформації про вплив реформ на їхнє професійне майбутнє."

Отакі невеселі висновки.

А найгірше те, що це не цікавить жодний орган країни, який відповідає за її безпеку - ні РНБО, ні СБУ, ні поліцію, ні Прем'єра, ні Президента. А це дуже серйозно. Це все потім відображається на суспільстві та на його криміналізації.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...