УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Гроші вичерпуються

Гроші вичерпуються

Все, що намагаються впроваджувати у Донецьку, у Донецьку не вирішується.  Все вирішується поміж Києвом, Москвою, Брюсселем, Парижем, Берліном і Вашингтоном. Але яким Донбас буде надалі – однозначно сказати важко. В цілому його майбутнє залежить від того, чи буде припинено окупацію. Можна сперечатися, що це станеться за рік-два-три, але все залежить від того як йтимуть справи у Росії. Зараз можна тільки на кавовій гущі гадати і говорити як воно буде.

Якщо Росія буде підтримувати нинішній окупований Донбас, то ситуація там мало як зміниться. Але гроші вичерпуються, змін на зовнішньополітичному фронті не видно, навпаки зовнішня ситуація для Росії погіршується і їхні ставки на перемогу на Заході – поки що невиправдні. Лишилося хіба дочекатися, хто виграє вибори в Німеччині. І якщо ситуація залишиться такою ж, то наступного року Росія може залишитись без грошей. А це вже катастрофічно. Чи вони до чогось доведуть чи будуть якось маневрувати і полишати Донбас раніше на умовах якихось домовленостей – залежатиме від того, в кого на що вистачить тями.

Читайте: Донбасс хочет остаться в Украине

Є шанс, що окупований Донбас може повертатися в Україну навіть із наступного року. Що ж до людей, то поки вони слухають цю російську пропаганду і поки ще Росія може навіювати її щодня, ми нічого не зробимо. Людина тримається за ту картину світу, яка їй більш-менш пояснює, що відбувається, в комфортному для неї стилі. Треба, щоб щось зламалося в житті, щоб вся картина світу тріснула і ті пояснення, які були раніше – більше не спрацьовували. Отоді людина шукає інші пояснення.

Якщо в Росії стається якась катастрофа, це потребуватиме інших моделей пояснень і тут ми можемо запропонувати свою. Якщо Росія перестає утримувати окупований Донбас – ми маємо пояснити, чому стало погано. Але навіть після звільнення, я не думаю, що ми так швидко всіх переконаємо у правоті України. Як правило, людина думає одне, говорить трохи інше, і говорить те, що їй вигідно, це суто із прагматичних міркувань. Наприклад, якщо я живу на Донбасі, і мою територію звільняє українське військо, а я маю проблеми, пов’язані з бойовими діями, то кого я буду робити винним? Звісно, що українське військо. Тоді в мене є шанси зробити українців перед собою винними, а отже отримати компенсацію за їхню провину. А якщо вони мені нічого не винні, то я не можу в них нічого попросити і чогось очікувати від них. Шкурні міркування.

Але насправді це теж не головне. Головне те, за кого люди голосують і кого політично підтримують.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...