Блог | Арифметика військових дій. Коли Україна переможе

Арифметика військових дій. Коли Україна переможе

На жаль, у тому, що ми понесли за останні дні такі втрати, нічого дивного немає, оскільки ці втрати абсолютно вписуються в концепцію військового конфлікту низької інтенсивності. Я хочу відмітити, що половина втрат була внаслідок підриву на вибуховому пристрої. На цьому загострювати увагу не можна. Я розумію, що загибель кожного нашого бійця – трагедія, але в цьому випадку треба розуміти, що це є війна і втрати були, є і будуть.

Видео дня

Дехто говорить, що нібито ми втрачаємо молодих і здорових і це є стратегічною метою Кремля. Я би з цим не погодився з огляду на те, що на Донбасі не так багато відносно молодих людей, до 25 років, а війну зараз ведуть абсолютно вмотивовані і свідомі контрактники, які розуміють для чого вони туди прийшли і що вони там роблять. І на додаток – саме покоління свідомих та впевнених у своїх діях патріотів приведе нас до перемоги!

Ми ж маємо можливість проводити навчання, підготовку і максимально зменшувати ті втрати, які ми можемо потенційно понести на фронті. І в цьому полягає наша основна задача на сьогодні - мінімізувати наші втрати і нанести максимальні втрати противнику веденням певного роду бойових дій.

Що стосується того, що територія Донбасу перетворюється на такий собі екологічний або гуманітарний Чорнобиль і яка роль в цьому Росії. Так, вона (роль Росії) є безумовною внаслідок того, що РФ виступила в цьому випадку таким "каталізатором", який зруйнував в один момент діючу систему заводів, підприємств, індустрії, і вороття до минулої ситуації не буде. Всі прекрасно розуміють, що Донбас у тому вигляді, у якому ми його пам’ятаємо, неможливо буде відновити.

Говорити, що такою була стратегічна задача Кремля - по-перше, такої задачі не було. А по друге, можна сказати, що вони свого результату досягли, якщо явити собі, що вони таку задачу ставили.

Щодо подальшої долі. Не треба дуже сильно сподіватися, що зустрічі між найвищими посадовими особами Сполучених Штатів або Росії можуть привести до миттєвих змін військової і безпекової ситуації на Сході. Оскільки такі рішення приймаються досить довго, і їх наслідки можна бачити через доволі довгий проміжок часу. Тому сподіватися, що одразу після зустрічі чи в Мінську, чи зустрічі в Нормандському форматі щось поміняється – не слід, одразу такого не станеться.

Що може статися і що може бути каталізатором зменшення активності? У короткостроковій перспективі, на жаль, можуть вплинути тільки сезонні фактори, коли внаслідок зміни пори року активність бойових дій буде зменшуватись.

У середньостроковій і довгостроковій перспективі є тільки один варіант розвитку подій, прийнятний для нас. Росія внаслідок санкцій, міжнародної ізоляції та виваженої та послідовної політики України, просто не зможе тягнути на собі одночасно тягар різних конфліктів. І внаслідок цього вона змушена буде приймати рішення щодо зменшення постачання бойовикам людських ресурсів, матеріальних засобів, озброєння і військової техніки. Адже не для кого не є секретом, що вони на 100% у озброєнні і військовій техніці залежать від поставок з Російської Федерації. Тільки загальне зменшення логістичної системи або її "стискання", зможе привести до зменшення інтенсивності конфлікту.

На жаль, сподіватися що на завтра Росія відмовиться від свого новоросійського або малоросійського проекту, марно. Ми бачимо, що вона у будь-який спосіб намагатиметься все одно відстояти свій інтерес, аби втримати Україну у зоні свого впливу.

Дуже невдячна справа говорити, скільки триватиме ця ситуація. Це залежить і від зовнішньополітичних чинників, тобто від тих позицій, яку будуть займати Сполучені Штати Америки і інші країни світу, так і від наших, внутрішньополітичних чинників, а також від можливості самої Росії підтримувати певний градус цього конфлікту.

Коли російська внутрішньополітична система або російський режим не зможе контролювати свої дії або забезпечувати внутрішньополітичні процеси і забезпечувати мінімальний прожитковий рівень для населення, тоді вони будуть змушені відмовитися від зовнішніх конфліктів і зосередитися на мінімізації наслідків внутрішніх конфліктів. Тільки в такий спосіб можуть відбутися зміни.

Адже ми прекрасно розуміємо, що Україна не зможе в осяжній перспективі нашого з вами покоління оголосити війну Росії і перемогти її військовим шляхом. А саме на це нас штовхають деякі діячі (свідомо чи підсвідомо граючи на руку кремлю). Будь-які наші активні бойові дії на Донбасі сьогодні призведуть до неприйнятних втрат серед наших військових, навіть якщо ми зможемо взяти якісь населені пункти типу Донецька чи Луганська. Це проста арифметика військових дій. Отже сценарій для нас один – тримаємо оборону і готуємо резерви. Ми – переможемо!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...