Дональд Трамп вже не любить мюзикли?

Октябрьский дворец

Колись, коли Київ входив до 30 найкращих міст Європи, культурний центр Києва – Жовтневий палац на Майдані – був красивим і охайним. Мені нестерпно болить за те, яких фізичних руйнувань зазнає зараз ця історична будівля, яка мала цікаву й непросту історію. Я добре пам’ятаю, як колись від схожих симптомів на стелі враз обвалився Головпоштамт, і, як киянину і продюсеру українського шоу-бізнесу, мені зовсім не хочеться, щоб бодай 1 глядач навіть відверто ватної орієнтації, колись загинув від того, як несподівано завалиться колонна на вході, а за нею і весь вхід. А раптом йтиме дитина?

Видео дня

В цьому році Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві оголосило конкурс "Великий проект" на отримання гранту від Посольського фонду США на збереження культурної спадщини. Програма була спрямована на збереження значущих культурних та історичних об’єктів міжнародного чи національного значення, які відкриті для широкої громадськості та охороняються законом. І аби допомогти Федерації Профспілок України та Жовтневому Палацу отримати гроші на ремонт фасаду, даху, etc … ми весь грудень готували, перекладали, отримали підтримку Мінкультури та подали в американську амбасаду Програму реконструкції та технологічного переоснащення Жовтневого Палацу під усі 28 стандартів театру бродвейських мюзиклів. В квітні отримав у відповідь.

"Шановний пане Ягольник!

Ми вдячні Вам за проектну заявку "Реконструкція та технологічне переоснащення пам’ятки історії місцевого значення Міжнародний центр культури та мистецтв "Жовтневий Палац", надіслану на конкурс "Великий проект"-2017 Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини.

Експерти Комісії програми Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини уважно розглянули всі пропозиції, що надійшли на перший тур конкурсу. На жаль, ми повинні повідомити, що проекти від України не були запрошені для участі у другому турі конкурсу.

Ми розуміємо, що в Україні є багато безцінних пам’яток культури, збереження яких потребує особливої уваги. Але можливості Посольського фонду обмежені фінансовими ресурсами, а проекти від України змагаються з іншими заявками, надісланими через посольства США з багатьох країн світу.

Ми бажаємо Вам успіхів у майбутньому та високо цінуємо Ваші зусилля, спрямовані на збереження культурної спадщини України.

Комісія Відділу преси, освіти та культури

Посольського фонду США

зі збереження культурної спадщини"

Зізнаюся, після перемоги Дональда Трампа у президентській гонці – який є уособленням Нью-Йорку і для якого були відкриті віп-ложі будь-якого з бродвейських мюзиклів ще задовго до президентства – мені здавалося, американська дипломатія мала б зрозуміти і прихильно поставитися до бажання творчої спільноти нації, що будує найбільші в світі літаки і де кожен третій співає, мати свою часточку Нью-Йорку і Америки в Києві у вигляді американського театру мюзиклів, свій Український Бродвей.

Бо наразі Жовтневий Палац – легендарне місце українських революцій на Майдані – продовжує несамовитими темпами фізично руйнуватися та асоціюється з протестними акціями. До того ж, в роки війни має імідж концертного майданчика №1 для російських гастрольних антреприз, що ганьбить ідеали Майдану і Небесної Сотні, на аллеї якої знаходиться заклад.

З іншого боку, ця відмова - принаймі свідчення того, що комусь десь в світі ще гірше, ніж нам, і американські гроші на реставрацію Жовтневого Палацу в Києві десь в Африці чи на Близькому Сході стануть новим необхідним госпіталем чи гуманітарною місією. Коли ще та колона Жовтневого Палацу обвалиться і чи обвалиться взагалі?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...