newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

«Свобода»: українську культуру заганяють в гетто

672
«Свобода»: українську культуру заганяють в гетто

Скасування квоти на українську музику в радіоефірі знищить українську пісню. Із радіоприймачів лунатимуть не світові хіти, а звичайна російська попса і блатний шансон. Адже пісні саме цих жанрів є улюбленими для власників та менеджерів більшості радіостанцій. Про це йдеться у заяві фракції ВО «Свобода», яку сьогодні на сесії Львівської обласної ради зачитала голова фракції Ірина Сех.

Видео дня

«Свободівці» вважають неприпустимим прийняття законопроекту депутата від Партії регіонів Олени Бондаренко "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Він передбачає скасування 50-відсоткової квоти на трансляцію в радіоефірі музики українських авторів або виконавців. Зокрема, пропонується вилучити із статей 9 та 28 Закону «Про телебачення і радіомовлення» вимоги про дотримання телерадіоорганізаціями окремих квот на поширення музичних творів українських авторів чи виконавців, а також вимогу до змісту програмних концепцій телерадіоорганізацій щодо частки поширення музичних творів українських авторів чи виконавців у щотижневому обсязі мовлення.

Автори законопроекту вважають, що скасування обов’язкової квоти стимулюватиме українських виконавців робити якісніший продукт.

На думку, членів фракції ВО «Свобода», якщо квоту буде скасовано, то з ефіру зникне українська пісня і з радіоприймачів лунатиме тільки російська попса і блатний шансон.

ВО «Свобода» у рамках «Програми захисту українців» у своїй заяві звертається із вимогою встановити обов'язкові квоти ефірного часу на радіо та ТБ для національного аудіовізуального продукту або музичних творів українських авторів чи виконавців та обов'язкові квоти екранного часу на ТБ та в кінопрокаті для фільмів вітчизняного виробництва. «Свободівці» закликають депутатів ВР не голосувати за цей законопроект.

Нагадаємо, 1 лютого «за» законопроект про внесення змін до закону в першому читанні проголосувало 240 народних депутатів.