Рік охлократії, компроматів і популізму: чого очікувати у 2018-му

Рік охлократії, компроматів і популізму: чого очікувати у 2018-му

У 2018 році в Україні продовжиться тенденція 2017-го. Буде рік охлосу, охлократії.

Усі ці події – Майдан, війна між державними органами, між чиновниками аж ніяк не роблять державу сильнішою, а навпаки. Тобто якщо не працюють правила, державний механізм, то працює охлократія – влада натовпу. Ми це бачили і в судах, і з Саакашвілі. У 2018-му це продовжиться – не лише в Києві, але й по регіонах. Це перша тенденція.

Друга тенденція пов’язана з тим, що ми наближаємося до виборів. Я не думаю, що у нас будуть сильні протести, наприклад, через підняття тарифів чи через підняття курсу долара (тим більше, що це буде у другій половині року після закінчення цього опалювального сезону, коли піднімуться тарифи через газ для населення через вимоги МВФ).

Видео дня

Друга тенденція - форматування навколо виборів. Ми пам’ятаємо, що Народний фронт з БПП не змогли домовитись у 2017-му. У 2018-му вони будуть домовлятись, і не лише вони. Ми побачимо форматування: хто з ким іде, хто з ким дружить і хто кого фінансує. Це логістика, це планування, це гроші, це гуртування. І політики будуть вимушені до кінця другого кварталу визначитись, хто з ким і проти кого.

Третя тенденція. 2018 рік – рік компроматів. У 2016-17-х роках компроматів було небагато. Тримали до виборів. По ходу наближення до виборів і форматування будуть плівки, будуть рахунки, будуть покази, що виллється і у кримінальні справи. Наприклад, те, що "вивалили" про Саакашвілі, - певно невеличка частина, будуть і далі розкручувати. І це буде стосуватися не лише Саакашвілі, Курченка, але і багатьох інших політиків, на мою думку.

Четверта тенденція. Вона була популярною і в попередні роки, але нині буде всеосяжною, всепроникною. Це популізм. Якщо минулого року, 2017, проводилась ось реформ, непопулярних рішень, то у 2018-му вже і влада долучиться до популістів. Під кінець року буде підняття соціальних стандартів, але звісно це не буде підкріплено економікою. І наша влада буде вимушена так само на повну грати у популізм, тому що наближається електоральний цикл.

Є ще цікавий момент – адмінресурс, боротьба на місцях. Тут треба згадати і позитивну роль децентралізації. Не все так однозначно було на виборах в ОТГ. Пам’ятаємо, що і "Батьківщина" багато взяла голосів, і "Наш край", і регіональні сили, і БПП не є гегемоном. Тому на місцях будуть цікаві історії.

Тобто, 2018 рік буде роком охлократії. Роком форматування – хто з ким і проти кого йде на президентські і парламентські вибори. Роком компроматів і роком популізму. Такі основні чотири тенденції я виділив на 2018-й рік станом на зараз.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.