newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Работодателям нужны рабочие специальности

1,6 т.
Работодателям нужны рабочие специальности

За прогнозами, попит на робітничі професії цього року зросте на 10-12%. Це передусім висококваліфіковані електрозварники, слюсарі, токарі. Також зросте пропозиція на вакансії продавців, водіїв та кухарів. Робітничі професії завжди в ціні. Тому державна служба зайнятості створює власну мережу центрів професійного навчання дорослого населення. Зокрема такий сучасний центр професійно-технічної освіти було збудовано в Одесі.

«Тілюди, які залишилися без роботи, безкоштовно зможуть набути нових спеціальностей за 26 професіями, затребуваними сьогодні в машинобудуванні, транспорті, зв'язку, металообробці, будівництві, сфері побутових послуг, отримати якісну професійну підготовку і працевлаштуватися на високі заробітні плати», – говорить директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький.

Одночасно в Одеському центрі можуть навчатися до півтисячі слухачів. У закладі із сучасним навчальним обладнанням, можна не лише отримати профпідготовку, а й пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію. Максимальний термін навчання – десять місяців.

Видео дня

«Мипідвищуємо кваліфікацію для зварників, які приходять з 2–3-м розрядом до 4-го, 5-го, 6-го розряду. Оперативно за 2 місяці люди можуть удосконалити і підвищити свою кваліфікацію», – говорить майстер виробничого навчання Любов Кушко.

Усіспеціальності, які можна отримати в закладі, затребувані на ринку праці, говорять у держслужбі зайнятості. Адже, навчання за більшістю з них відбувається під конкретне замовлення роботодавців, а це додаткова гарантія на працевлаштування.

«До нас сьогодні звертаються роботодавці. і перш за все великі ринкоутворюючі підприємства, які є в кожному регіоні», – говорить директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький.

Для безробітних навчання безкоштовне. Усі витрати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Слухачі закладу безкоштовно проживають у гуртожитку, а також відповідно до законодавства отримують матеріальну допомогу в період професійного навчання і компенсацію витрат на проїзд. Подібні центри є доступними для всіх безробітних громадян.

«Завданнявід Президента України – до 2015 року створити в країні мережу навчальних закладів професійного навчання дорослого населення», – сказав директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький.

У поточному році також відбудеться відкриттянових навчальних приміщеньКримського центру, на черзі – Харків, Донецьк, Львів, Івано-Франківськ.