newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ніколаєнко: влада за 4 роки конфлікту не змогла убезпечити енергетику

17,9 т.
Ніколаєнко: влада за 4 роки конфлікту не змогла убезпечити енергетику

На четвертому році конфлікту на Донбасі українська влада не спромоглася забезпечити технологічні рішення, які дозволили б відмовитись від постачання російського газу. Про це заявив голова політичної партії "ОСНОВА" Андрій Ніколаєнко в ефірі телеканалу Zik.

"На превеликий жаль, ми маємо констатувати, що енергетична незалежність від Росії є дуже умовною. Газ для Українинібитойде не напряму з Росії — купуємо його з Європи. Але фактично це російський газ, і ми повинні це розуміти. Він фізично російський, він там видобутий, а нам проданий через європейців. Проте Європа неоднорідна з цього питання, там є різні сфери впливу, й росіяни мають потужне лобі в Німеччині і не тільки. Тому очевидно, що, використовуючи свої зв'язки, вони просуватимуть "Північний потік-2"", — заявив Андрій Ніколаєнко.

Видео дня

Голова партії "ОСНОВА" також зазначив: українська влада мусила б підготуватися до імовірного шантажу із боку "Газпрому" за допомогою сучасних технологій, які дають змогу диверсифікувати постачання палива.

"Із початку конфлікту на Донбасі не виконано велику кількість потрібних речей: не збудовано LNG-термінал, не зроблено інші речі, які б дозволили Україні спокійно реагувати на будь-які закиди Москви в енергетичній сфері. Країна має відреагувати на ці виклики, насамперед, технологічно та, нарешті, від розмов перейти до реальних речей", — підкреслив Андрій Ніколаєнко.

Крім того, голова партії "ОСНОВА" наголосив: ситуація в енергетичній галузі погіршується тим, що наша держава втратила можливість закуповувати вугілля на Донбасі, яке могло б стати альтернативою російському паливу.

"Питання в тому, що Україна після чотирьох років війни, не денонсувавши велику кількість договорів з Росією, блокує свій власний Донбас, продовжуючи воювати там. Це все — комплекс питань, які вимагають стратегічних рішень. І ми знову приходимо до того, що на чолі держави стоять люди, які просто того не розуміють та не дбають про стратегічне вирішення питань енергетичної безпеки", — констатував Андрій Ніколаєнко.