УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Ізоляцію Росії прагнуть припинити

Ізоляцію Росії прагнуть припинити

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що РЄ "розглядає можливість зняття санкцій , введених через російську агресію в Україні". Таке рішення допускають через побоювання, що Росія може вийти з цієї організації. Уряд Німеччини в свою чергу підтримав зусилля Ягланда щодо повернення делегації Росії до ПАРЄ .

Європа іде шляхом єднання. Там вважають, що необхідно підтримувати діалог в Росією у будь-якому випадку. Такий діалог був в Раді Європи безпосередньо розірваний тимчасово у зв’язку з агресією Росії проти України. Росія, звичайно, не змирилась з цим.

Росія працювала по підриву Ради Європи зсередини, зокрема Парламентської Асамблеї Ради Європи, коли вони запрошували голову ПАРЄ разом з російською делегацією відвідати Сирію, в результаті чого Аксель Фішер змушений був піти у відставку. Одночасно РФ заявила, що не буде сплачувати членські внески, що є одним із факторів, чому Ягланд наполягає на тому, що Росію потрібно повернути.

Крім цього дуже важливий момент, і чому уряд Німеччини підтримує таку позицію, що Росію треба повернути. Вони вважають, що необхідно все-таки включити Росію в процес обговорень, діалогу, тому що склалась, на мій погляд, така думка, що її повна ізоляція приведе лише до негативних наслідків. Тут я думаю, що вони апелюють до історичного прикладу, коли після розв’язання ще тоді Радянським Союзом війни проти Фінляндії Радянський Союз був виключений з Ліги Націй. Однак це не зупинило саму війну, а в результаті розгорілася Друга світова війна. Тому зараз в Європі думають, що йти шляхом розриву відносин не зовсім правильно.

Читайте: Один з невеликих гріхів Російської Федерації

Водночас, така позиція є неприйнятною для України, тому що сидіти за одним столом із країною-агресором, яка не зупиняється, не виконує зобов’язання і не припиняє реалізації своїх агресивних планів, для нашої держави є неприйнятним. Не може країна, яка порушує фундаментальні принципи Ради Європи, бути членом цієї організації, тому що мова йде про права людини і про демократичні норми, які Росія порушує.

Очевидно, що в подальшому будуть палкі дискусії в РЄ, в першу чергу в ПАРЄ, щодо повернення російської делегації. Зараз важко передбачити, чим вони закінчаться, але, навряд, щоб Росія могла так швидко і просто повернутися. Принаймні українська делегація налаштована навіть на тимчасовий вихід, якщо буде повернута РФ.

Одночасно в Європі ідуть розмови про можливість зняття санкцій ЄС проти Росії. Україну стурбувала заява прем’єр-міністра Болгарії Бойка Борисова про те, що Болгарія буде докладати зусиль для зняття санкцій з Російської Федерації, відновлення і налагодження діалогу. Адже наразі немає жодних ознак, чому санкції ЄС мають бути зняти – Росія не виконує жодних домовленостей.

Читайте: Сваты и кумовья: нельзя лишать Поклонскую удовольствия

Постійно, коли Євросоюз піднімає питання зняття чи продовження санкцій, Росія робить все для того, аби хоча б почати процес їх зняття. Для цього вона використовує різні інструменти. В першу чергу вона вдається до звинувачення України в недотриманні Мінських угод, що начебто "ми тут ні до чого, це все Україна".

Яскравим прикладом є те, коли Володимир Путін на Санкт-Петербурзькому економічному саміті 2017 року про це публічно наголошував декілька разів. Це відбулося якраз перед голосуванням в Євросоюзі по продовженню санкцій ще на один рік. Дуже позитивно для нас, що в Брюсселі хоч і почули його висловлювання, але не повірили, а повірили фактам, але загроза така залишається. І якраз головування Болгарії в першій половині наступного року в Європейському Союзі є турботливим фактором для нас, враховуючи згадану заяву прем’єр-міністра Болгарії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...