Гарань: Теоретично денонсація харківських угод можлива

1,1 т.
Гарань: Теоретично денонсація харківських угод можлива

«Денонсація можлива тому, що була порушена процедура ратифікації харківських угод, коли в залі парламенту замість депутатів голосували чужі картки, – зауважив в інтерв’ю «Обозревателю» політолог Олексій Гарань. – Скасувати тепер можна все, чого душа забажає – рішення Конституційного Суду про автоматичне повернення Конституції 1996 року заклало під будь-які угоди міну вповільненої дії. До того ж, у міжнародному праві розглядаються навіть такі умови, коли той чи інший договір укладався під тиском, і це дає привід у майбутньому його скасувати.

Видео дня

Але все це в теорії. На практиці ж міжнародна політика визначається реальним співвідношенням сил. Щоб розривати оці нерівноправні, нав’язані Росією угоди, треба бути достатньо сильним. На даний момент ми не можемо собі цього дозволити (а Янукович і не хоче). Коли Україна була сильною у стосунках з Росією? Після «помаранчевої революції». Тоді Путін не міг вставати в позу начальника, який диктуватиме свої правила гри. Ви ж пам’ятаєте – у 2005 році він тихо-мирно приїхав в Україну, зустрівся з Ющенком, зустрівся з Тимошенко і ані словом в Києві не прохопився про «помаранчеву загрозу» абощо. В Україні тоді був реальний драйв, і Росія побоювалася, що Україна стане прикладом швидкого просування до Європи… Але, вже починаючи з 2006 року, через внутрішні суперечності Україна втратила козирі у переговорах з Росією», – відзначив Гарань.

Повністю інтерв’ю з Олексієм Гаранем щодо україно-російських стосунків та зовнішньої політики Банкової в цілому читайте на сайті «Обозреватель»