Галасюк: Рада посилила, а не скасувала мораторій на експорт лісу

47,6 т.
Галасюк: Рада посилила, а не скасувала мораторій на експорт лісу

Мораторій на експорт лісу-кругляка не скасовано, а навпаки – суттєво посилено.

На цьому у зв’язку із розповсюдженням у низці авторитетних ЗМІ некоректної інформації, наголосив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, повідомляється на офіційній сторінці Комітету.

Як роз’яснив один з ініціаторів мораторію, у четвер, 6-го вересня, парламент повторно, після вето президента, прийняв Закон №5495 про збереження українських лісів. Раніше прийнята редакція передбачала три головних новації – криміналізацію контрабанди експорту лісу-кругляка, обмеження внутрішнього споживання лісу для юридичного захисту мораторію на експорт лісу-кругляка у міжнародних судах, та повну заборону експорту дров, під виглядом яких, власне, і відбувається незаконне вивезення лісу закордон. Втім, на вимогу президента, останній пункт з Закону було вилучено.

Видео дня
Галасюк: Рада посилила, а не скасувала мораторій на експорт лісу

"Парламент повторно прийняв Закон 5495 про збереження українських лісів. У ньому з Олегом Ляшком, командою РПЛ і колегами з Комітету промполітики і підприємництва нам нарешті вдалося запровадити кримінальну відповідальність за контрабанду лісу-кругляка (тюрма до 12 років), а також провести норму, що юридично захищає 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляка від будь-яких зазіхань в міжнародних судах", - наголосив Віктор Галасюк, підкреслюючи, що своїм вето на заборону експорту дров президент, по суті, зберіг головний контрабандний канал незаконного експорту українського лісу.

Нардеп нагадав результати дії мораторію за 2017 рік:

+двократний ріст інвестицій в галузь (+2 млрд грн);

+4 млрд грн несировинного експорту;

+400 млн грн додаткових податкових платежів до бюджету;

+ тисячі нових робочих місць та десятки нових виробництв по всій країні.

За його словами, позитивні ефекти могли б бути в рази більші, якби не контрабанда лісу-кругляка: "Для виправлення ситуації ми криміналізували цей злочин. Це одна з ключових новацій законопроекту №5495 про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. Порушуєш мораторій, незаконно вивозиш ліс за кордон – в тюрму на 3-7 років. За рецидив або дію в складі організованої групи – до 10-12 років".

Що стосується заборони експорту дров – Галасюк пообіцяв, що парламентарі знайдуть як провести цю норму в майбутньому.