Доки не виграємо війну за українську історію, доти не переможемо у війні за соборну Україну!

Доки не виграємо війну за українську історію, доти не переможемо у війні за соборну Україну!

Про це говорив сьогодні у своїй доповіді під час українсько-німецького семінару "Публічна історія та історична культура".

Нині, попри втрату наших територій та фактичну війну з Росією, влада продовжує толерантний і ліберальний підхід у справі формування світоглядних засад сучасної Української Держави.

Всі нинішні уряди вважають НЕ ПОТРІБНИМ викладання історії України, української культури та мови для не гуманітарних факультетів вишів, майже 100-річна Національна академія наук живе власним "автономно-вмираючим життям", а політики - бізнесмени, менеджери і заочники - В ПРИНЦИПІ не розуміють важливості ДЕРЖАВНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ й ідей, цінностей і просвітництва для сучасної України.

ВСІ державні та політичні рішення не проходять належної фахової та експертної оцінки, саме тому вони неефективні й суспільно не сприйнятні.

Отож, без повернення науковців та експертів в систему ухвалення державних рішень, без творення УКРАЇНСЬКОЇ масової культури, без перемоги на історичному, культурному і мовному фронтах - годі сподіватися на військові перемоги!

Пам’ятаємо, що русифікована антиукраїнська приказка "Моя хата скраю" раніше звучала як "Моя хата скраю - першим ворога зустрічаю!"

Тож, змінюємо й староментальну особливість українців про те, що "якось-то воно буде" на нову -"БУДЕ ТАК, ЯК МИ ТОГО ПРАГНЕМО!".

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Украина