newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Депутати і уряд навчились домовлятися?

900
Депутати і уряд навчились домовлятися?

Впродовж лише двох останніх місяців Верховна Рада України більше десяти разів ухвалювала рішення конституційною більшістю голосів. Про це свідчить аналіз результатів розгляду питань порядку денного Верховної Ради проведений «Обозревателем».

Видео дня

Причому, мова йде не лише про знакові голосування, на кшталт внесення змін до Конституції України, яке відбулося 1 лютого. Понад 300 голосів у залі «під куполом» набирали і урядові, і депутатські законопроекти, і провладні, і опозиційні.

Зокрема, рекордну кількість голосів – 408 – отримав проект закону про доступ до публічної інформації. За приєднання до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства проголосував 371 депутат. Позначку «331» подолав законопроект про внесення змін до закону «Про дитяче харчування». Також понад 300 депутатських голосів набрали проекти щодо змін до закону про рекламу, про Концепцію державної інформаційної політики тощо. Чотирьох голосів не вистачило до конституційної більшості законопроекту про регулювання містобудівної документації – щодо скорочення дозвільних процедур у будівництві.

Про деякі подробиці пошуку компромісів у парламенті в своєму блозі розповів голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський (1999 – 2002 роках голова фракції і парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва у ВР 3-го скликання): «Итак, как можно оценить сегодняшнее голосование в Верховном Совете по поводу даты следующих выборов?

Во-первых, тяжелый, профессиональный переговорный путь прошел Андрей Петрович Клюев. Во время работы в парламенте я много раз участвовал в сложных переговорах по организации большинства. Это, поверьте, трудный процесс поиска компромисса. И не всегда приходится общаться с приятными людьми.

Во-вторых, гениальная идея с информацией, что не хватает голосов, привела к полной мобилизации в зале.

У власти теперь есть уникальная возможность в ближайшие месяцы провести основные реформы. Этот парламент получил пятилетнюю каденцию, он будет работать ещё почти два года. А значит, можно провести реформы и дать к следующим выборам социально значимый результат».