УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

День Соборності зібрав у столиці 20 тисяч людей

1,3 т.
День Соборності зібрав у столиці 20 тисяч людей

Квіти до монументів полеглим, рукостискання - живим. Майже в усіх регіонах України День Соборності відзначили саме так - браталися, на площах складали карту України, розгортали величезні прапори. Лише у столиці на вулиці й майдани вийшло 20 тисяч людей.

Видео дня

Під бій барабанів та національні співи кияни об'єднували сьогодні Україну - символічно. Для цього близько півтисячі українців, тримаючись за руки, створили живий ланцюг на мосту Патона. Йшли з різних берегів, аби зустрітися посередині. З лівого несли прапор Української народної республіки. З правого - Західноукраїнської.

Вадим Васильчук,організатор дійства:

- Цього року є так багато людей і є можливість нарешті, може, об'єднати весь міст, можливо, зробити, цей живий міст - цей живий ланцюг - через правий і лівий берег, щоб країна була єдина: так, як ми цього і прагнемо.

Організатори наголошують: захід не політичний. Аби зібрати людей, інформацію поширили в соцмережах. Учасники переконують - прийшли сюди добровільно.

Вадим, учасник акції:

- Ми своєю акцією доводимо те, що тут немає жодного політика.

Катерина, учасниця акції:

- Тут виключно громадські організації: молодь, студенти і небайдужі люди: гроші тут не мають жодного сенсу.

У той самий час на Контрактовій площі збирали найбільшу мапу України. Із клаптиків. Над пазлом розміром 160 квадратних метрів - це рекорд країни - працювали майже 2 тисячі киян та гостей столиці. Одночасно з Києвом менші мапи складали в усіх обласних центрах - від Львова до Луганська під патронатом партій: "Фронт змін", "За Україну!" та "Собор".

Арсеній Яценюк, лідер "Фронту змін":

- Люди чудово розуміють, що і у Львові і Луганську ми всі українці. Незважаючи на те, що можливо розмовляємо різними мовами, ходимо до різних церков, але ми усі є українцями.

Майдан Незалежності з опівдня розважав киян та гостей столиці танцями і співами. На великій сцені свої таланти демонстрували колективи з усіх куточків країни.

Це - подарунок до свята від столичних чиновників. Крім того, на головній площі можна було отримати й український національний прапор. Їх роздавали активісти партії "Удар".

Віталій Клічко, лідер партії "Удар":

- Украина станет сильной и успешной, когда независимо от места проживания, независимо от национальности и языка каждый украинец будет чувствовать себя уверенно и уверенно смотреть в завтрашний день. И ощущать силу единства, только лишь это основные принципы, с которыми мы проводили акцию “Два кольори - одна країна”.

На Європейській площі збиралися прихильники Народної партії. Навпроти Українського дому вони розгорнули найбільший прапор України - 45 метрів завдовжки. Його пошила на Донеччині дружини шахтаря.

Юрій Костенко, голова Української народної партії:

- Ми хочемо показати усім політичним силам, які на різних майданчиках ведуть свої політичні дискусії з метою усіх політиків об'єднати навколо української національної ідеї. І які б вони посади не займали, в яких би партіях не знаходилися - ми усі маємо поклонятися одному богові – українським національним інтересам.

Прапороносці хресною ходою пройшлися від Європейської площі до пам'ятника Шевченку та Грушевському. Далі рушили до Софійської площі. Тут до другої години зібралося близько трьох тисяч прибічників партії "Батьківщина", аби відзначити день соборності. Розпочали з молебню за Україну.

Далі зі встановленої сцени виступили опозиційні політики на чолі з Юлією Тимошенко. Після кількагодинних промов люди почали розходитися. Без інцидентів. Загалом, як заявили столичні правоохоронці, жодних порушень сьогодні вони не зафіксували.

Олександр Радкевич, заступник начальника відділу зв'язків із громадськістю столичниї міліції:

- Уся інформація була відпрацьована, усе те, що з'являлося в процесі. Наразі жодних підтверджень ми не отримали, сподіваємося, що все закінчиться без ексцесів.

Всього, за підрахунками правоохоронців, у масових заходах на честь Дня Соборності в Києві взяло участь близько двадцяти тисяч людей.

Автори: Андрій Татарчук. Катерина Бесарабова. Оператор: Олександр Алєксєєв. Перший Національний.