Чемпіонат з парламентської корупції: список "лауреатів"

Чемпіонат з парламентської корупції: список 'лауреатів'

Вчора, 19 вересня 2017 року відбувся круглий стіл, на якому були представлені результати діяльності Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції. Обговорювали головний напрямок роботи комітету – антикорупційну експертизу законопроектів.

Видео дня

Більшості виборців чомусь здається, що депутати-антикорупціонери як оті супергерої мають ширяти офісами та маєтками олігархів, гучно викривачі їхні брудні оборудки. Розчарую – не повинні. Це завдання правоохоронців: ГПУ, САП, НАБУ, СБУ, НАЗК тощо. Більше того, якщо ви бачите, що деякі депутати надто захоплюються дублюванням чужих функцій, то задумайтесь – чи не виконують вони чергове замовлення в політико-олігархічних війнах, які роздирають країну?!

Депутати парламентського Комітету з запобігання та протидії корупції концентруються на двох напрямках: розробці антикорупційного законодавства та антикорупційній експертизі законопроектів, які вносяться до зали ВР. Я вже неодноразово писав, що парламентська корупція нічим не краща за чиновницьку, чи судову. Навіть гірша – якщо корупціонери за межами ВР закон порушують, то депутати-корупціонери намагаються легалізувати свої злочинні схеми у ЗАКОНІ!

Щоб їхні злочинні наміри не були реалізованими, наш Комітет ретельно аналізує кожен законопроект на наявність корупційних ознак. І, мушу відзначити, такі ознаки знаходяться. З 4511 проаналізованих законопроектів 362 виявились корупціогенними. Всі вони були заблоковані.

Чемпіонат з парламентської корупції: список "лауреатів"

За результатами роботи Комітету було з'ясовано, що найбільше таких законопроектів подавали представники БПП (134), Опозиційний блок (90) та Народний фронт (70). Тут варто зазначити, що в разі, якщо авторами законопроектів була група депутатів із різних фракцій, то авторство визначалося за фракційністю перших двох депутатів-авторів.

Чемпіонат з парламентської корупції: список "лауреатів"

Втім, варто пам’ятати, що "загальний залік" не об’єктивно відображає інтенсивність корупційних прагнень представників парламентських фракцій. Фракції різні за чисельністю, тож ми проаналізували співвідношення кількості законопроектів, які були визнані корупційними до кількості депутатів у фракції. Таким чином був встановлений "Індекс корупційності" (ІК). І тут трійка лідерів докорінно змінюється. В Опозиційного блоку ІК становив 2,093; у депутатської групи Відродження – 1,412; у депутатської групи "Воля народу" – 1,346 на одного депутата фракції.

Чемпіонат з парламентської корупції: список "лауреатів"

Є й лідери-особистості за кількістю корупційних законопроектів: Євгеній Мураєв, Вадим Рабинович та Антон Яценко.

Чемпіонат з парламентської корупції: список "лауреатів"

Ще один цікавий момент – рівень корупційних ризиків в законопроектах, які подається Кабінетом міністрів. На жаль, існуюча закріплена регламентом ВР практика дозволяє значній частині урядових законопроектів уникати нашої антикорупційної експертизи. Над цим ми ще будемо працювати, а по що пропоную розглянути статистику по тих урядових законопроектах, які все ж таки потрапили на аналіз до Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції.

Чемпіонат з парламентської корупції: список "лауреатів"

Як бачимо, кількість урядових законопроектів, в яких виявлені ознаки корупції поступово зменшується. І це не може не тішити.

Втім, є і методологічні проблеми, які вимагають термінового вирішення. До прикладу, досі немає єдиної для всіх органів влади методології антикорупційної експертизи: Верховна Рада України, Кабінет міністрів України, НАЗК користуються різними підходами та індикаторами. А різність підходів, як відомо, створює додаткові корупційні можливості.

З цієї причини у Верховній Раді було створено робочу групу, що опрацьовує проект закону “Про антикорупційну експертизу”, який дозволить звести всі індикатори до єдиного знаменника. Цей революційний законопроект дозволить припинити "броунівський рух" в антикорупційній експертизі та перекрити парламентські механізми узаконення злочинних схем. Про подальший перебіг подій навколо законопроекту буду обов’язково інформувати.

ЗВІТ ПІДГОТОВЛЕНО ГО "РІШУЧІ ГРОМАДЯНИ"

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...