ПР: Соболєв ще 10 років тому хотів розслідувати діяльність Тимошенко

2,6 т.
ПР: Соболєв ще 10 років тому хотів розслідувати діяльність Тимошенко

Представник БЮТ Сергій Соболєв ще 10 років тому наполягав на розслідуванні діяльності Тимошенко на посаді віце-прем’єра з ПЕК. Про це йдеться у заяві регіонала Володимира Олійника, яка оприлюднена на офіційному сайті Партії регіонів.

Олійник наголосив, що одним із перших питання про відповідальність Юлії Тимошенко порушив саме її однодумець, прем’єр-міністр тіньового уряду Сергій Соболєв - у своєму інтерв’ю незалежній громадсько-політичній газеті «Час» від 21 січня 2001 року.

Регіонал навів цитату зі статті під назвою «Після бліц-краху в Чечні ворогом стане Україна»: «Окрім того, в жахливу ситуацію потрапив уряд Віктора Ющенка, коли віце-прем’єром була призначена людина, яка має страшенні борги перед Міністерством оборони Росії – борги, які складають сотні мільйонів доларів. І саме ця людина поїхала домовлятися з РАО «Газпром» щодо поставок газу та погашення заборгованостей».

«Це дуже велика помилка нового уряду. Борги, які висять на структурі, ще недавно очолюваній Юлією Тимошенко, завжди будуть давити на рішення, які продукуватиме цей віце-прем’єр. Твердження Юлії Тимошенко, що борг України перед «Газпромом» Росії становить 2,8 мільярда доларів, мало би бути розглянуте спеціальною комісією уряду чи Ради національної безпеки і оборони, з прийняттям рішення про негайну відставку (Юлії Тимошенко – ред.) у зв’язку з провокаційними заявами, що приносять велику шкоду державі. Адже віце-прем’єр (Юлія Тимошенко. – ред) спробувала перетягнути заборгованості ряду приватних структур на державний борг України. І, скільки б вона (Юлія Тимошенко. – ред.) не виправдовувалася на своїх прес-конференціях, така заява може бути використана для тиску Росії на Україну», - продовжує цитувати статтю Соболєва Володимир Олійник.

За словами регіонала, від 2001 року, виходячи з логіки інтерв’ю Сергія Соболєва, нічого не змінилося: «Просто вдруге у жахливу ситуацію потрапив третій Президент України, який призначив (у 2005 та 2007 роках) Юлію Тимошенко Прем’єр-міністром України. І втретє вже в жахливу ситуацію потрапила Україна у 2009 році, коли «людина (Юлія Тимошенко. – ред.), яка має страшенні борги перед Міністерством оборони Росії… поїхала домовлятися з РАО «Газпром» щодо поставок газу». І все ті ж самі «борги, які висять на структурі, ще недавно очолюваній Юлією Тимошенко», вплинули на газові угоди з Росією, в результаті чого ми отримали ціну на газ у 450 доларів США».

Олійник наголосив, що розуміючи, яку загрозу несе діяльність Юлії Тимошенко національним інтересам України, вже тоді Сергій Соболєв ставив питання про створення спеціальної комісії уряду чи РНБО, «з прийняттям рішення про негайну відставку (відставку Юлії Тимошенко. – ред.) у зв’язку з провокаційними заявами, що приносять велику шкоду державі».

«І якщо називати судовий процес переслідуванням, то хто ж переслідує Юлію Тимошенко, якщо одним із перших про необхідність розслідування її дій заявив саме її соратник?.. Свідченням незмінності позиції Сергія Соболєва є те, що наразі він уникає жодних коментарів. І, як кажуть його колеги по фракції БЮТ, зараз Сергій Соболєв перебуває у Франції, в Парижі – у відпустці», - додав Володимир Олійник.

Юлия Тимошенко