newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Аграрна партія – у трійці лідерів виборів до ОТГ 29-го квітня

48,4 т.
Аграрна партія – у трійці лідерів виборів до ОТГ 29-го квітня
Аграрна партія – у трійці лідерів виборів до ОТГ 29-го квітня
Видео дня

Аграрна партія здобула переконливу перемогу на виборах до ОТГ 29-го квітня у громадах Херсонської, Хмельницької, Івано-Франківської, Запорізької, Сумської, Тернопільської та Рівненської областей.

За результатами попереднього підрахунку голосів депутатами від політсили стануть 106 осіб та ще 3 – головами ОТГ. Аграрна партія отримує майже 15% мандатів серед депутатів, висунутих партіями, та входить до трійки переможців на виборах, які відбулися у 40-ка ОТГ в 17-ти областях, серед 30-ти політсил, що брали участь у кампанії.

Аграрна партія поліпшила свій результат, порівняно з попередніми виборами до об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що відбулися 24-го грудня 2017 року, та здобула рівномірну підтримку виборців у всіх регіонах, зокрема у містах.

"Ці вибори були дуже важкими. Наших кандидатів та активістів не просто залякували і погрожували їм, а й були непоодинокі випадки побиття. На багатьох дільницях, де лідирували наші представники, існували серйозні загрози зриву виборів. Конкуренти, профінансовані олігархами, засилали у громади "тітушок", які залякували людей. Однак досягнутий нами результат свідчить, що ні погрози, ні спроби підкупу виборців, ні "чорнуха", яку проти нас розміщували у ЗМІ, – не діють", – коментує результати виборів лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

Політик подякував виборцям за те, що вони активно голосували, попри всі перешкоди та негаразди, і заявив, що у партії результатом задоволені.

Найбільше голосів політсила отримала у Роздольській сільській громаді Запорізької області – 87%. В Івано-Франківській області, де партія вперше взяла участь у виборах, її підтримали 18,1% громадян, і кандидат від політсили був обраний головою ОТГ. Загалом по регіонах найкращі результати: в Херсонській області – 40,9%, у Сумській – 31,8%, у Хмельницькій – 27,8%, у Запорізькій – 21,7%.

Аграрна партія – у трійці лідерів виборів до ОТГ 29-го квітня

"Ми відчули, що вибори до ОТГ – це репетиція перед президентськими та парламентськими виборами, напруга така сама. Проти нас відпрацьовували цілі схеми, зокрема і скорочення кількості громад, які мали йти на вибори. Це виглядає, як останні судоми парламентських партій, що намагаються за рахунок адмінресурсу та шалених сум зробити собі фейкові рейтинги. Рівень адміністративного тиску і підкупу виборців буквально зашкалював. Однак люди бачать, хто дійсно бореться за майбутнє їхніх громад, і обирають цих кандидатів. Перемога представників Аграрної партії свідчить, що політичної самоорганізації суспільства уже не спинити", – каже заступник голови Аграрної партії з регіонального розвитку Олег Корбан.

Читайте: Скоцик: наші кандидати – реальна альтернатива олігархічної опозиції

Усього на цих виборах політсила висувала 601-го кандидата в депутати (565 – на партійних конференціях, 36 проходили як самовисуванці) та 8 претендентів на посади голів ОТГ. Представники партії боролися за депутатські мандати у всіх без винятку 40-ка ОТГ, в яких 29-го квітня проходили перші вибори.

Це вже п’ята хвиля виборів поспіль, на яких Аграрна партія входить до переліку переможців, водночас відсоток підтримки постійно зростає.

"Оновлення політичної системи починається з місцевого рівня, де стверджуються справжні лідери, які працюють, а не грабують. Саме звідси піднімається повінь змін. Олігархічні проекти відійдуть у минуле, і їм на зміну прийдуть справжні всенародні партії. Лише такі політичні сили нової формації здатні оновити парламент та реалізувати довготривалу стратегію розвитку України", – говорить Віталій Скоцик.

Нагадаємо, на перших місцевих виборах у 51-й ОТГ 24-го грудня 2017 року Аграрна партія посіла третє місце – 119 її кандидатів стали депутатами. Із них політсила висувала 117 – це 13,67% від загальної кількості обраних депутатів, які представляли різні партії. Ще два члени Аграрної партії перемогли як самовисуванці.

В органах місцевого самоврядування уже працює майже 5 тисяч депутатів від Аграрної партії.