УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Без перерахунку голосів ОВК №11 ніяк не змогла би здати дані на ЦВК

861
Без перерахунку голосів ОВК №11 ніяк не змогла би здати дані на ЦВК

На 11-ому вінницькому окрузі завершується перерахунок голосів. Відповідне рішення прийняв 1 листопада Вінницький окружний адміністративний суд за позовом кандидата в депутати по цьому округу само висуванця Олександра Домбровського. Однак, як заявила сьогодні журналістам новопризначена голова ОВК №11 Ольга Стадник, перерахунок голосів на певних дільницях мав відбутись і без цього рішення, причому і по партійним спискам, і по мажоритарному округу.

Справа у тому, що у ніч з 29 на 30 жовтня колишній голова комісії Сергій Сітарський, який до його призначення був довіреною особою кандидата по цьому округу Наталії Солейко, практично одноосібно приймав протоколи і бюлетні з низки дільниць всупереч передбаченої чинним законодавством процедури.

Власне це і стало одною з основних причин подальшого загострення конфлікту на ОВК і в кінцевому рахунку призвело до припинення його повноважень відповідним рішення ЦВК. Як виявилось, протоколах, складених по цих дільницях для передачі в ЦВК, були допущені арифметичні помилки.

Мова йде про обидва протоколи, які відображають результати голосування як у одномандатному, так і багатомандатному окрузі. Тому за словами Ольги Стадник, перерахунок голосів все одно б довелось проводити, бо такі протоколи ЦВК просто не прийняв би. Пізніше було встановлено, що помилки в протоколах були не тільки арифметичні – дані в протоколах не відповідали реальному розподілу бюлетенів.

На даний момент комісіє вже завершує перерахунок голосів і невдозі будуть встановлені результати волевиявлення виборців на цьому окрузі.