Два роки в’язниці за… шоколадку

Два роки в’язниці за… шоколадку

Не вірите? Я й сам би ще вчора не повірив. Якби нині не прочитав історію одного чоловіка. Виявляється, Печерський районний суд Києва засудив батька чотирьох дітей до 2 років 4 місяців позбавлення волі за крадіжку 20 шоколадок.

Бідолаха навіть не встиг ті ласощі винести на вулицю.Тобто, якщо бути точним, він вчинив лише замах на крадіжку. Адже, за українськими законами крадіжка є завершеною, якщо особа має можливість вільно розпорядитися вкраденим майном. Тобто, цей чоловік мав би принаймні з’їсти "награбоване" чи подарувати дітям. Ну, бо для кого ще він міг здійснити цей "важкий злочин"?

Але такі "дрібні" деталі, як ми бачимо, наших рідних суддів абсолютно не цікавлять. У цій історії відкривається вся неприємна правда про нещодавню реформу українського правосуддя. Яка в нас тепер могутня і безкомпромісна Феміда! Готова, так би мовити, рішуче вдарити законом по деструктивнихелементах! Вкрав шоколадку? Бігом за грати!

Видео дня

А як же штраф чи громадські роботи? - запитав би громадянин нормальної правової держави. Який ще штраф! - відповість український суддя. У нашому законі тепер чітко вказано - за крадіжку, яка перевищує 160 грн і 1 копійку, передбачена кримінальна відповідальність. А шоколадки тягнуть на 238 грн… Страшна справа.

Якщо у нас така нульова терпимість до крадійства, то маю питання - чому тих, кого звинувачують у розкраданні державних мільярдів ніхто не те, що у тюрмі - на лаві підсудних ніколи не бачив? Просто вони крали мішки грошей, але були достатньо обережними, щоб не вкрасти шоколадку.

У нас тепер так - можеш спокійно обкрадати своїх співгромадян через мутні схеми, через комуналку, через тарифи. Але якщо вкрав цукерку для дитини - то начувайся! Кари не уникнеш! Навіть виробництво та продаж наркотиків в невеликих розмірах карається лише штрафом, громадськими роботами чи 15 добами у відділку.

Підтвердження цьому - чергова "рехформа", запропонована урядом. Зокрема, наші законотворці 20 квітня зареєстрували в парламенті законопроект №6401, в якому пропонують відмінити адміністративний арешт за незаконне виготовлення, купівлю, зберігання чи перевезення наркотичних та психотропних речовин в невеликих об'ємах. 

Виходить, продав чужим дітям наркотик - плати гроші і гуляй. Вкрав своїм шоколадку - гний два з половиною роки у тюрмі.

Абсурд? Так, але тепер - це абсурд в законі. Така наша правова дійсність після успішних реформ. Може, відразу перейняти досвід середньовічного Сходу? Вкрав шоколадку - відрубати руку. Вкрав дві - розстріл. А то незабаром наші тюрми переповняться такими ось небезпечними крадіями - місця для всіх явно не вистачить.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...