newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Київ кандидатський

Київ кандидатський

У Києві 13 округів. Всього у столиці зареєстровано 312 кандидатів-мажоритарників, від політичних партій їх йде 118, самовисуванців – 194. На сьогодні більшість програм кандидатів по одномандатним виборчим округам обмежуються декількома мотиваціями, серед яких: "оберіть мене, бо я хороший" (безпартійний, самовисуванець, середньостатистичний киянин, не судимий); або просто гарними гаслами, наприклад, "Ми маємо жити в Красивій Країні!", "Наведемо лад разом!", "Держава, геть з економіки!" "Голосуйте за мене! Переможемо разом!".

Теми ж, яким приділяють увагу майже в усіх програмах кандидатів-мажоритарників Києва, є наступними:

1.Екологічна безпека (розподіл сміття, його утилізація, неприпустимість розміщення звалищ біля населених пунктів, збереження зелених насаджень – проти вирубування лісів);

2.Перегляд Генплану розбудови Києва за участі киян, врахування їх пропозицій, збереження культурно-історичних та архітектурних пам’яток, парків, скверів;

Видео дня

3.Забезпечення електронного голосування через Інтернет і засоби мобільного зв’язку;

4.Наповнення місцевого бюджету: держава вилучає з київського бюджету на користь державного бюджету 50% податків, які сплачують кияни як фізичні особи;

5.Люстрація влади, повернення Києву місцевого самоврядування, а державні ресурси - у власність держави і місцевої громади;

6.Гідне життя усіх поколінь (підвищення пенсій старшому та молодшому поколінню, перегляд пенсійної реформи – щодо пенсійного віку);

7.Високі стипендії студентам за успіхи у навчанні. Забезпечення молоді робочими місцями;

8.Про виборність суддів та позбавлення їх недоторканості;

9.Розвиток науки, освіти, підтримка національної культури (підвищення зарплатні педагогам, лікарям);

10.Незалежний аудит діяльності підприємств ЖКГ (зокрема питання підвищення тарифів та покращення житлово-комунальних умов);

11.Реалізація конституційного права кожного киянина на ділянку землі під город та погріб;

Також більшість кандидатів у народні депутати забов’язується скласти повноваження у разі не дотримання обіцянок чи не довіри населення, щорічно представляти звіт своєї діяльності та вирішувати всі питання, виходячи з головної мети - захисту інтересів громадян.

Тепер можна перейти до конкретнихречей, запропонованих потенційними членами парламенту України.

Заходи щодо можливості отримання освіти для осіб з вадами здоров’я; працевлаштування інвалідів; надання їм житла; забезпечення інвалідів автомобільним транспортом та виділення для їхніх автомобілів місць на автомобільних стоянках. Таким чином, вважає кандидат у депутати, самовисуванець Ігор Столяренко, ВО №214 (Дніпровський район), можна забезпечити участь інвалідів в економічному і соціальному житті суспільства.

Ігор Фомін, самовисуванець ВО №221 (Печерський район) пропонує наступні принципи реорганізації судової гілки влади: прямі вибори суддів та підзвітність їх безпосередньо виборцям. Створення у межах території областей України судових округів. Реалізація безпосередньої участі народу України у здійсненні правосуддя шляхом створення суду присяжних. Ліквідація досудового слідства і насамкінець ліквідація місцевих рад: пряму та юридичну відповідальність за додержання законів та захист інтересів громади нестиме мер міста, обраний громадянами.

Леонід Гуляєв, самовисуванець ВО 211 (Голосіївський район) пропонує мінімізувати українське законодавство на 90% і забезпечити правову можливість відкликання депутатів та інших виборних посад виборцями (імперативний мандат).

Олександр Єльяшкевич, самовисуванець ВО 217 (Оболонський район) у своїй програмі виклав такі положення: змінити виборче законодавство, щоб "забезпечити механізм конкуренції для якісного оновлення влади та унеможливити фальсифікацію волевиявлення громадян". Пропонує використання механізму місцевого референдуму для вирішення головних проблем району, міста.

Віктор Черненко, самовисуванець ВО 221, зазначає у своїй програмі, що Україна як християнська держава керується не лише Конституцією, а й Євангелієм, яке регулює життя суспільства і держави через совість. Вбачає необхідність у верховенстві не тільки права, а й моралі у державі.

Тамара Звягінцева, кандидат від Української політичної партії "Християнський рух", округ 211 (Голосіївський район) пропонує відроджувати християнські традиції взаємовідносин в сім’ї та внутрішньо сімейних християнських законів. Створити на законодавчому рівні можливості для християн користуватися єпархіальним судом своєї конфесії.

Рецепт щодо того, як наповнити держбюджет, пропонує Віктор Кіндрачук, самовисуванець ВО 215 (Деснянський район). "Повернути в державну власність електроенергетику, газодобувну промисловість (Україна виробляє 22 млрд. кубів газу), нафтопромисли, горілчану та тютюнову промисловості, Телеком, Укрзалізницю, оборонні підприємства та інші великоприбуткові підприємства. Скоротити в 2-3 рази бюджет утримання Верховної Ради та Адміністрації Президента".

Щодо військової служби існують такі пропозиції. Прийняти закон, за яким армія формується лише добровольцями, пропонує висуванець БЮТ Сергій Терьохін, ВО № 211.

Реформувати армію за зразком Швейцарії: громадяни проходять військову підготовку, повертаються додому з армійською стрілецькою зброєю, і готові в будь-який момент стати на захист своєї Вітчизни, поряд з професійною армією, - зазначає у своїй програмі кандидат від Конгресу українських націоналістів (КУН) Оксана Опимах, ВО №214.

Взагалі, у програмах кандидатів від КУНу і Свободи можна зустріти пункт про легалізацію права громадян на носіння короткоствольної зброї за умови, що вони психічно здорові і не притягувалися до кримінальної відповідальності.

Як сприяти розвитку малого і середнього бізнесу, розказують у своїх програмах Дмитро Чобіт та Микола Ратушний, ВО №214 (Дніпровський район). Д.Чобіт пропонує скоротити кількість податків, їх в Україні - 135. М.Ратушний – за введення єдиного податку з обороту для підприємств торгівлі та сфери послуг від 2% до 5% .

Кандидати, висунуті Радикальною партією Олега Ляшка, мають ідентичні програми незалежно від округу, в якому балотуються. Обіцяють дати владу "молодим, енергійним і талановитим патріотам України". А "старих злодіїв, які обкрадають народ", вигнати з їх посад і призначити покарання за скоєні злочини перед державою і українським народом. Скоротити кількість депутатів до 200 і провести люстрацію влади. Бачать світле майбутнє України у розвитку сільського господарства: український чорнозем "як нафта для Арабських Еміратів". (Олександр Омельченко, округ 215, Олег Бойко 214, Роман Федчук, округ 221).

Програма Генадія Балашова, самовисуванця округу 221 (Печерський район): вважає, що Україна може стати державою, яка перша в світі відмовиться від бюрократичних перепон, створивши найвільнішу економіку на Землі. Конкретно це виглядає у таких змінах: вільний обіг валют, вільне проходження товарів й вантажів через митницю, митний контроль здійснюється лише при виявленні зброї і наркотиків. Земля належитиме виключно громадянам України, які можуть вільно володіти й торгувати нею. І насамкінець, передача всіх державних підприємств, включаючи транспортну галузь, газову і нафтову промисловість із подальшою їх демонополізацією до Пенсійного фонду для забезпечення виключно пенсіонерів й малозабезпечених верств населення.

Андрій Васін, самовисуванець по 215 округу (Деснянський район) йде у Верховну Раду, щоб ліквідувати Верховну Раду. Створити натомість Народні Збори. Забезпечити комп’ютерну програму всеукраїнського голосування, щоб кожен громадянин України мав конституційне право голосувати з життєво важливих для питань, як депутат. Також пан Васін у програмі пропонує: "Дати жінкам право на пенсію та однокімнатну квартиру після народження першої дитини! Працювати маємо ми — чоловіки! Чоловіки мають підтримати таке право жінки, адже жінки зможуть народити багато чоловіків — працювати буде кому".

Самовисуванець Валентин Сміхун, округ 214, хоче позбавити недоторканості не лише депутатів та суддів, а й Президента.

Микола Габер, кандидат від Патріотичної партії України, округ 217 (Оболонський район) пише у програмі, що головною ідеологією України має стати Громадянський Патріотизм, верховенство моралі та права.

Оригінальність програми Сергія Ільницького, кандидата від партії Наталії Королевської "Україна – вперед!", округ №217 (Оболонський район) полягає у її лаконічністі, адже складається вона з одного абзацу. Пропозиції: будування майданчиків для дітей з обмеженими можливостями, відкриття безкоштовних спортивних секцій, дитячих гуртків, розширення мережі соціальних магазинів для малозабезпечених, безкоштовна юридична підтримка населення.

Головні цілі самовисуванця Льва Парцхаладзе, ВО 218 (Святошинський район), є наступними. Зробити мікрорайони Києва безпечними, комфортними, чистими і престижними. "Модернізувати систему освітлення вулиць в окрузі (виконати проект забезпечення округу енергозберігаючими лампами для вуличного освітлення) та освітлити 90% вулиць округу".

Ігор Шаповал, кандидат від КПУ по одномандатному округу 223 (Шевченківський район), заборонить пропаганду насильства і аморальності.

У програмі Олега Костюшко самовисуванця округу 222 (Солом’янський район) розглядається введення кримінальної відповідальності за продаж алкоголю неповнолітнім, заборона продажу алкогольних напоїв до 12 та після 22 години доби.