newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Георгій Учайкін
Георгій Учайкін
Голова Української асоціації власників зброї

Блог | Закон, який рятуватиме життя українців

зброя

В Україні активувалася тема легалізації зброї. Втім варто пояснити: нам нічого не треба легалізувати, позаяк в нашій країні є легальна зброя, але вона мисливська довгоствольна (рушниці або карабіни). Мова йде про те, що нам потрібен закон, який би регламентував обіг зброї серед цивільного населення. Аналогічні закони є у Молдові, Латвії, в Польщі, Німеччині… зрештою, такий закон є усюди, окрім України. І відсутність його у нас, тільки консервує корупцію навколо обігу зброї в Україні, адже регуляція обігу зброї здійснюється лише внутрішнім наказом МВС.

У законі Про цивільну зброю і боєприпаси, який зареєстрований у Верховній Раді України під номером 1135-1 передбачено право людей на придбання короткоствольної вогнепальної нарізної зброї (зброя з довжиною ствола не більше 300 мм, або загальною довжиною не більше 600 мм. – Ред.). Мова йде про ті інструменти самозахисту, яких бракує кожному українцю. Саме пістолети і револьвери є омріяним інструментом самозахисту, які сьогодні люди змушені купувати в нелегальний спосіб. Відповідно, таким чином підживлюється попит на нелегальну зброю, яка потрапляє до нас, в першу чергу, із зони проведення АТО.

Видео дня

Для того, щоб зменшити обіг нелегальної зброї треба надати людям можливість купувати зброю просто під наглядом держави. Громадянин України зможе придбати собі цю зброю тільки після проходження навчання, отримання ліцензії і виключно в спеціалізованих зброярських магазинах. Це дозволить, у разі її неправомірного використання, ідентифікувати і покарати її власника. Іншого шляху не існує. Маніпуляції навколо цієї теми, ініційовані антизброярським лоббі, а також їх брехливі результати соціологічних опитувань виглядають смішно. Які ще потрібні опитування після тріумфу нашої петиції "Законодавчо затвердити право громадян України на захист"? Треба зрозуміти, що нам доведеться пройти цей шлях. В Україні має з'явитися закон Про цивільну зброю і боєприпаси, адже якщо він є у всьому світі, то чому в Україні мають діяти якісь інші принципи – не зрозуміло. Саме тому ми закликаємо всіх уважно поставитись до цього процесу і зрозуміти, що він неминучий.

Окрім того, закон Про цивільну зброю і боєприпаси - це фундамент, на якому згодом можна побудувати систему розгалуженої територіальної оборони України, яка зараз зовсім відсутня. Це сприятиме покращенню зміцненню зовнішньої і внутрішньої безпеки, а про рівень громадської безпеки взагалі мови немає - за прогнозами, після ухвалення закону, рівень злочинності впаде на щонайменше на 50%... а це тисячі врятованих життів українців щороку.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...