Вадим Сторожук
Вадим Сторожук
Депутат Киевского городского совета

Блог | Повертаємо пам’ятки, або Довга дорога до Києва

Повертаємо пам’ятки, або Довга дорога до Києва

Радість від того, що минулого тижня Верховна Рада проголосувала за збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі, була безумовною. Активісти сприйняли це рішення, як перемогу і гарантоване створення музею на Поштовій, напередодні вже закріплене міською владою. І це не просто фіксація намірів на всіх рівнях, а сигнал для Києва про допомогу, який може прискорити якісь паперові процедури. Хоча весь шлях від організації повноцінних розкопок, їхньої музеєфікації до створення музею місто буде долати самостійно і власними ресурсами. І краще це робити, коли влада і громада – партнери, які спільно можуть заставити державний механізм рухатися швидше.

Видео дня

Таких прикладів у Києві чимало. Повернення деяких історичних пам’яток, які опинилися під загрозою руйнування чи забудови, з державної до комунальної власності нерідко починалося з ініціативи киян. Останні 4 роки столична влада точно не залишається осторонь, а бере на себе їхню реалізацію у судах, офіційних листах і проектах рішень. Фактично Київ виступає третьою стороною спорів і каталізатором процесів у Кабміні, щоб ці ініціативи не залишилися у шухляді.

Згадаймо Гостинний двір на Контрактовій площі. Вже не перший рік триває розгляд судової справи, щоб розірвати договір оренди за неналежне утримання пам’ятки, а потім від Уряду потрібне рішення про її передачу місту. Тільки після цього Київ матиме можливість фінансувати реставрацію будівлі. Місто готове до цього: на додаток до постійного юридичного супроводу восени 2017 року Київрада погодилася прийняти до комунальної власності Гостинний двір.

Завершуються довгі судові історії з поверненням державі спортивної бази "Спартак" на вулиці Кирилівській і стадіону "Старт" на Шолуденка. Де-юре їхнє відлучення вже скасоване, зараз КМДА спільно з комісіями Київради готують процедуру прийняття до комунальної власності.

Трохи складніше просувається справа з майном збанкрутілого радіозаводу, від якого залишилися спорткомплекс "Схід" і БК "Дніпро" на вулиці Бориспільській та стадіон "Схід" на Привокзальній. Це не історичні пам’ятки, проте знакові для міста об’єкти. Згідно з ліквідаційною процедурою на це майно накладений арешт, приміщення і території, котрі можна переобладнати під сучасні спорткомплекси, занепадають. Ми не даємо про них забути: робимо з колегами депутатські запити, супроводжуємо на всіх етапах, словом, не опускаємо руки.

Всі ці приклади означають одне: на акціях протесту, безперечно, думка громади лунає голосніше і здається, що чують її краще, але від абстрактних слів до конкретного захисту пам’яток треба переходити юридично грамотно і розуміти, що на все потрібні час і діалог. Нехай якісь процедури занадто громіздкі, але історичні пам’ятки, за чиє існування місто бореться разом з киянами, варті цих зусиль.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...