Кличко написав відкритого листа Президенту України

360
Кличко написав відкритого листа Президенту України

Президенту України Януковичу В. Ф.

Видео дня

Прем’єр-міністру України Азарову М. Я.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Вікторе Федоровичу!

Шановний Миколо Яновичу!

Ситуація в столиці України катастрофічна. Про господарський хаос, масштабну корупцію та відверте беззаконня керманичів міста вже давно ходять легенди не тільки в Києві, а й поза його межами.

Наскільки «ефективною» є міська влада на чолі з Леонідом Черновецьким, кияни та гості столиці особливо гостро відчули цієї зими: тисячі тонн неприбраного снігу, непрацююча комунальна техніка, бруд та ями на дорогах - це лише вершина айсбергу. Мільйони людей стали заручниками злочинних дій столичних чиновників. Київ знаходиться на межі повного колапсу: транспортного, енергетичного, екологічного, системи житлово-комунального господарства тощо. Столиця в економічному занепаді, бюджет не виконаний більш ніж на третину, існують проблеми з виплатою заробітної платні, скасовано всі муніципальні надбавки, скорочується фінансування галузей культури, освіти й медицини.

Київське майно розкрадається надшвидкими темпами, сотнями гектарів роздається не лише земля, але й ліси та парки. Під приватизацію віддано ледь не всі нежитлові приміщення у центральній частині Києва, на вулицю викидають представників громадських організації, рейдери захоплюють книгарні, бібліотеки та навіть медичні заклади.

Підвищені комунальні тарифи так і не призвели до покращення якості житлово-комунальних послуг. Працівники транспортної сфери вже не вперше погрожують страйком. Причина такого стану очевидна – столиця потрапила у полон до однієї сім’ї, представники якої вичавлюють з неї всі соки.

Як лідер опозиційної сили, що вже не один рік системно та послідовно захищає інтереси киян, я вітаю рішення Кабінету міністрів провести комплексну перевірку діяльності Київської міської державної адміністрації. Також сподіваюсь, що нарада з питань вирішення нагальних проблем столиці, що її планують за дорученням Президента України на 20 березня, не завершиться лише черговою констатацію жахливої ситуації в місті.

Верховна Рада України нещодавно вже дала оцінку столичним чиновникам. І мені, як і мільйонам киян, не хотілось би, щоб проведені наради та перевірки завершилися лише обговоренням проблем столиці або прийняттям нового закону про розмежування повноважень мера та голови КМДА.

Сьогодні кияни чекають не розмов, вони чекають реальний дій! Саме тому я звертаюся до Вас, як до найвищих керівників держави, із закликом підтримати волю столичної громади й звільнити Леоніда Черновецького з посади голови Київської міської державної адміністрації. Певен, що це стане першим кроком для оголошення дострокових виборів мера та Київради.

Вікторе Федоровичу, мешканці Києва позитивно сприйняли те, що Ви, як Президент України, скасували рішення попереднього глави держави щодо призначення Леоніда Черновецького членом Вищої ради юстиції. Нині ми сподіваємося, що будуть зроблені й інші кроки з наведення ладу не лише в столиці, а й в усій країні. Досвід Віктора Ющенка, з мовчазної згоди котрого діяла столична влада, довів, що кияни не пробачають нещирості. Тому й дали йому негативну оцінку на виборах Президента. Тож закликаю Вас узяти під свій особистий контроль ситуацію в столиці. Адже Київ – це обличчя країни. І за його станом оціють ефективність і професіоналізм не лише місцевої, а й центральної влади.

Окрім того, я закликаю органи виконавчої влади виробити консолідовану позицію стосовно стратегії порятунку столиці. Зі свого боку Блок Віталія Кличка пропонує зосередити увагу на наступних семи напрямках життєдіяльності міста, котрі потребують негайного реагування. Маю надію, що під час визначення подальших дій для покращення ситуації в столиці, ці кроки будуть враховані.

1. Прийняти новий Генеральний план розвитку Києва.

До його розробки мають долучитися провідні експерти: економісти, демографи, екологи, архітектори. Генплан зобов'язаний стати своєрідною Конституцією Києва - подальший розвиток міста повинен координуватися виключно з його нормами.

2. Забезпечити прозорість міського бюджету.

 • Провести публічний аудит усієї діяльності КМДА;
 • використовувати кошти бюджету на пріоритетні напрями – розвиток інфраструктури, реформу житлово-комунальної сфери, транспорт, будівництво і ремонт доріг, охорону здоров'я і так далі;
 • ввести суворий контроль за виконанням бюджету, здійснювати місцеві доплати киянам з реальних бюджетних коштів;
 • підвищувати ефективність використання бюджетних коштів міста;

3. Вирішити транспортні проблеми в Києві.

 • Провести незалежний аудит і комплексний аналіз фінансово-економічної діяльності метрополітену, інших транспортних комунальних підприємств;
 • визначити справедливі і обґрунтовані транспортні тарифи на проїзд;
 • будь-які рішення відносно транспортної інфраструктури ухвалювати виключно на основі генерального плану розвитку Києва;
 • завершити будівництво автомобільно-залізничного мостового переходу через Дніпро.

4. Навести лад у сфері житлово-комунального господарства.

 • Реформувати комунальні й енергогенеруючі компанії столиці;
 • встановити чіткі принципи тарифної політики, забезпечити баланс між якістю послуг і їхньою ціною;
 • реформувати систему міських ЖЕКів.

5. Забезпечити покращення екологічної ситуації в місті.

 • Провести капітальну реконструкцію Бортницької станції аерації;
 • регулярно проводити моніторинг діяльності найбільш проблемних з точки зору екологічної безпеки підприємств;
 • поліпшити прибирання і вивезення сміття, ввести суворі штрафи і примусові громадські роботи для порушників;
 • розв'язати проблему вторинної переробки побутових і технічних відходів, розробити привабливі для бізнесу інвестиційні проекти в цій сфері;
 • ввести мораторій на вирубування зелених насаджень і прийняти програму по озелененню Києва.

6. Припинити «варварську» забудову Києва.

 • Заборонити ліквідацію паркових зон і зон відпочинку;
 • заборонити забудову історичного центру й зміну фасадів будівель у центрі, незалежно від форми власності.

7. Пильно слідкувати за рівнем професійності міської влади.

 • Підвищити рівень компетентності і відповідальності чиновників, скоротити роздуті штати;
 • провести публічні антикорупційні розслідування діяльності чиновників;
 • запрошувати співробітників виключно за професійними якостями на конкурсній основі, заборонити "кумівство";
 • Все вищезазначене – фундамент, на якому має бути відбудований новий Київ: чисте, затишне і сучасне місто. Як скоро це трапиться, багато в чому залежить від позиції центральних органів влади, себто саме Вашої позиції. Тому я закликаю Вас піти на зустріч інтересам киян.

З повагою, Віталій КЛИЧКО