Розкрито вбивство "титанового" короля

632
Розкрито вбивство 'титанового' короля

Працівники Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Київській області у взаємодії із російськими правоохоронцями викрили потужну міжнародну злочинну організацію з корумпованими зв’язками, учасники якої викрали та вбили власника підприємства "Фіко", яке займалось виготовленням титанової продукції  Віктора Федорова.

Так, у березні 2009 року до правоохоронних органів звернувся  громадянин  Федір Федоров   та  попросив прийняти міри щодо розшуку його без вісті зниклого брата Віктора Федорова , який мешкав в селі Крюковщина Київської області. Він повідомив, що його брат повинен був поїхати до  церкви "Філадельфія", яка розташована в місті Києві. Після служби в церкві  Віктор  завжди повертався до дому приблизно о 21:30 годині та вдома його не було. Також  Федір розповів, що знаходячись в будинку Віктора, перед в'їздом в подвір'я побачив його автомобіль. Двері автівки були незачинені, подумавши, що брат кудись відійшов, загнав автомобіль у подвір'я після чого обійшов навколо будинку в пошуках брата та не знайшов його. Ситуація  навколо викликало підозру і перше, що впало Федорові на думку, це звернутися до працівників міліції.

В ході проведення оперативно-розшукових дій оперативники УБОЗ вийшли на міжнародну злочинну організацію (ЗО) з корумпованими зв’язками, учасниками якого, переважно, громадяни Російської Федерації.

Після ретельної роботи щодо ознайомлення діяльності даної злочинної організації правоохоронці з’ясували, що організував її уродженець міста Барабінск (Новосибірська область РФ) К. (1981 р.н.), який мешкав в місті Києві. Діяльність ЗО була пов’язана з захопленням активів підприємств з мільйонними товарообігами за допомогою рейдерських атак. Учасники цієї ЗО ретельно вивчали фінансово-господарську діяльність низки  підприємств, їх охорону, зв’язки, конфлікті ситуації тощо. У подальшому ними розроблявся план та умови реалізації  їхнього злочинного наміру. Також для легалізації своїх доходів,  та реалізації товарно-матеріальних цінностей ними було придбано та відкрито на території України ряд підприємств. Фінансування злочинної організації здійснювалося громадянами Російської Федерації. Діяли вони таким чином,  визначались на яке підприємство буде здійснене рейдерське захоплення, після чого  проводилось юридичне оформлення фіктивних документів, які в подальшому надавали можливість розпоряджатись його майном та товарно-матеріальними цінностями.  У разі опору під час захоплення учасники ЗО викрадали керівників або власників підприємств для подальшого їх вбивства.

Як встановили працівники спецпідрозділу БОЗ зазначена ЗО не змінюючи своїх принципів з метою захоплення та подальшого ведення фінансово-господарської діяльності підприємства "Фіко" викрали та вбили її власника Віктора Федорова.  Тіло  підприємця за допомогою фахівців водолазної служби МНС України в Київській області було знайдено у водоймищі біля села Циблі Переяслав – Хмельницького району Київської області до якого була закріплена 32-х кілограмова спортивна гиря. Крім того, зловмисники напали й на головного бухгалтера цього підприємства з наміром вбити її, але в силу певних обставин остання отримала тяжкі тілесні ушкодження. Зараз вона в задовільному стані знаходиться в одній із столичних лікарень.

Далі, вже в квітні поточного року за планом злочинної організації була здійснена спроба рейдерського захоплення підприємства "Фіко", але цьому завадили  працівники столичної та обласної міліції. Правоохоронці затримали 37 осіб та одного з учасників організації, громадянина РФ.

Як повідомили "КИЯНАМ" у прес-службі ГУБОЗ МВС України, наразі четверо учасників, в тому числі і організатор ЗО затримані та заарештовані.

За матеріалами працівників спецпідрозділу БОЗ порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.2 ст. 296 (хуліганство) та ч.2 ст.341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України. Також встановлені інші учасники міжнародної злочинної організації з корумпованими зв’язками – всі громадяни РФ, які переховуються на російській території. Незабаром вони приєднаються до своїх спільників.

Загалом на протязі 2009 року за матеріалами працівників УБОЗ ГУМВС України в Київській області до суду направлено чотири кримінальні справи на організовані злочинні групи. Також за останні 4 місяці поточного року працівниками спецпідрозділу БОЗ було розкрито 4 вбивства "на замовлення", зокрема, в Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.