Прокуратура перевірила зовнішню рекламу

309
Прокуратура перевірила зовнішню рекламу

Прокуратурою міста Києва за дорученням Президента України проведено перевірку із залученням контролюючих органів щодо додержання у столиці законодавства про мови та Закону України "Про рекламу" під час розміщення об’єктів зовнішньої реклами.

Видео дня

У ході цієї перевірки встановлено численні порушення, зокрема, виконання рекламних сюжетів недержавною мовою, самовільне встановлення рекламних конструкцій, несвоєчасна сплата обов’язкових платежів за розміщення рекламної продукції, розповсюдження забороненої реклами.

За інформацією КП "Київреклама" на території Києва станом на 1 березня 2009 року розміщено понад 23 тис. об’єктів зовнішньої реклами та більше тисячі інформаційних вивісок.

Прокуратура столиці, перевіривши лише 500 таких об’єктів у Печерському, Шевченківському, Голосіївському, Подільському та Дарницькому районах столиці, виявила понад 120 самовільно встановлених рекламних засобів та вивісок, з яких 70 виконано недержавною мовою, чим порушено вимоги статті 16 Закону України "Про рекламу" та статті 35 Закону України "Про мови в Українській РСР".

Прокуратура міста Києва внесла припис до Головного управління з питань реклами Київської міської державної адміністрації з вимогою негайно здійснити в примусовому порядку демонтаж незаконно встановлених рекламних засобів та притягнути до відповідальності винних службових осіб розповсюджувачів зовнішньої реклами.

На даний час уже демонтовано 83 об’єкти зовнішньої реклами та вивісок, з яких 45 рекламних сюжетів, розміщених з порушенням законодавства про мови.

Зазначимо, що деякі рекламорозповсюджувачі почали добровільно усувати правопорушення і самостійно зняли уже 54 рекламних конструкції. Натомість, ті власники рекламних засобів, які відмовляються добровільно їх демонтувати, надалі будуть змушені, відповідно до чинного законодавства, відшкодувати примусовий демонтаж за власний рахунок.

Крім того, Прокуратура міста Києва вимагає від Головного Київського міського управління у справах захисту прав споживачів застосувати штрафні санкції до рекламодавців-порушників, які послуговуються недержавною мовою у рекламних сюжетах, та зобов’язує це управління проводити постійні перевірки у сфері використання мови в рекламі, про що систематично інформувати прокуратуру столиці.

Як повідомили "КИЯНАМ" у прес-службі прокуратури міста Києв під час перевірки виявлено випадки розповсюдження реклами, забороненої статтею 14 Закону України "Про захист суспільної моралі".

Також у ході перевірки встановлено, що рекламодавці несвоєчасно та не в повному обсязі сплачують грошові кошти за розміщення реклами на об’єктах комунальної власності столиці, як того вимагають Типові правила розміщення зовнішньої реклами. До того ж, 90% з цих коштів, відповідно до Порядку розміщення об’єктів зовнішньої реклами у м. Києві, перераховуються до спеціального фонду міського бюджету. Прокуратура міста Києва вже внесла 17 приписів суб’єктам господарювання з вимогою погасити заборгованість на загальну суму 1,3 млн. грн, з яких на даний час уже сплачено 500 тис. гривень.

За підсумками проведеної перевірки та, зважаючи на численні порушення у сфері розміщення об’єктів зовнішньої реклами, прокуратура столиці внесла подання Київському міському голові з вимогою здійснювати постійний контроль за розміщенням об’єктів зовнішньої реклами, остаточно демонтувати незаконно встановлені рекламні конструкції, а винних службових осіб притягнути до відповідальності.