Правоохоронців попросили розшукати 111 картин

222
Правоохоронців попросили розшукати 111 картин

Міська влада наполегливо просить правоохоронні органи прискорити пошуки зниклих з музею картин. Про це повідомила начальник Головного управління культури та мистецтв Світлана Зоріна. За її словами, Київський міський голова Леонід Черновецький доручив створити належні умови для функціонування закладу і збереження його колекції та не допустити подібні ситуації в подальшому.

Видео дня

Нагадаємо, що в листопаді 2007 року нове керівництво профільного управління розпочало звірку наявності музейних предметів групи "Живопис". Тобі було не виявлено 111 робіт, серед яких 48 етюдів Ткаченка, 10 робіт Коновалюка, 8 ікон XIX століття, 12 картин Шишка та інші. Як виявилося, картини виносилися з музею з дозволу та за підписом колишнього начальника Головного управління культури і мистецтв Биструшкіна.

Зібрання Музею історії міста Києва налічує понад 250 тисяч одиниць і складається з археологічної, нумізматичної, етнографічної колекцій, творів живопису та декоративно-прикладного мистецтва, а також з тематичних комплексів ХХ ст. Археологічна збірка вміщує матеріали з досліджень відомого українського археолога Вікентія Хвойки, кераміку всесвітньо відомої трипільської культури, численні знахідки речей 10-11 ст. з сенсаційних розкопок в Києві під час будівництва метро на Подолі.

У фондах зберігаються унікальні реліквії київського самоврядування: Феміда, барельєф із зображенням Архангела Михаїла, рельєф із зображенням Петра І, що прикрашали старий будинок Ратуші. Особливе місце посідає надзвичайно цінна колекція фаянсу і порцеляни Києво-Межигірської фабрики та фабрики Міклашевського; комплекси матеріалів видатних київських родин. Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі КМДА.