У Софії Київській відбувся урочистий прийом

389
У Софії Київській відбувся урочистий прийом

У суботу, 26 липня, Національному заповіднику "Софія Київська" відбувся урочистий прийом від імені Президента України Віктора Ющенка та Вселенського патріарха Варфоломія І з нагоди святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі.

"Ми відзначаємо 1020-ліття хрещення України-Русі як торжество духу, як великий день у житті християнства і православ`я, як великий день у житті європейського світу", - цитує Президента його прес-служба.

Ющенко, вітаючи всіх ієрархів церков і церковнослужителів, усіх гостей у "Софії Київській" нагадав, що Свята Софія є найвищим символом духовної сили Українського народу, "який єднає нас з Константинопольською Церквою-матір`ю і водночас з усім християнським світом".

Видео дня

"Я глибоко впевнений, що візит Вселенського Патріарха та всіх представників православних церков до України - це Божий знак і Боже благословення", - сказав Президент, подякувавши Варфоломію І та представникам церков за духовну підтримку.

"Я вірю, що у Вашому серці любов`ю, співпереживанням і підтримкою відгукнеться прагнення нашого народу відновити усю справедливість свого національного, державного і духовного життя", - зазначив Глава держави.

Президент також висловив переконання, що поруч з відродженою Українською державою постане відроджена Українська Церква "як опора власного народу і великої єдності православного світу".

На прийом запрошено близько 900 гостей, серед яких - урядовці, політики, представники місцевої влади, керівники делегацій зарубіжних церков та керівники закордонних дипломатичних місій, акредитованих в Україні.

Зокрема, в урочистому заході взяли участь голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, Голова організаційного комітету з підготовки та відзначення в Україні 1020-річчя хрещення Київської Русі Леонід Кравчук, Секретар РНБО Раїса Богатирьова, віце-прем`єр-міністр України Іван Васюник.

Також на офіційному прийомі були присутні громадські та культурні діячі, науковці, журналісти та представники ЗМІ, повідомляє УНІАН.