В Гідропарку пройде акція протесту проти забудовників

382
В Гідропарку пройде акція протесту проти забудовників

У четвер, 3 липня, о 13:00 на головній площі київського Гідропарку, біля гідрозони (поруч з нічним закладом "Фабор") відбудеться акція протесту. Активісти збираються для того, щоб сказати своє "Ні – НЕЛЕГАЛЬНІЙ ЗАБУДОВІ НАВКОЛО оз. БЕРЗКА!"

Метою акції є привернення уваги громадськості та урядовців до проблеми забудови оз. Берізка задля спільного захисту його від несанкціонованого будівництва.

Акція відбудеться у вигляді мирного маршу в купальних костюмах з плакатами, гучномовцем, барабанами, від розважального комплексу Гідрозона до оз. Берізка, де відбудеться встановлення наметів, символічна посадка дерев, промови районної держадміністрації (яка підтримує акцію!). Про це "КИЯНАМ" повідомило ГО "Молодіжний екологічний центр" Дніпровського р-ну м. Києва.

ДОВІДКА.

Острів Венеціанський (Гідропарк) – один з найцінніших островів Києва. Тут мешкає декілька видів тварин, занесених до Червоної книги України (вусач мускусний, стрічкарка блакитна, видра). Крім того, саме на озері Берізка збереглися унікальні рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України (угруповання сальвінії плаваючої, латаття білого та водяного горіха плаваючого. Самі ж ці рослини занесені і до Червоної книги України. Острів Гідропарк, згідно з Генеральним планом розвитку м. Києва до 2020 року має статус зеленої зони загального користування, зарезервований до оголошення об’єктом природно-заповідного фонду. На жаль, скільки б цього не домагалися науковці і природоохоронні організації, ні сам острів ні окремо околиці оз. Берізка не отримали заповідного статусу. Проте, 12 травня 2008 року під час слухань щодо природно-заповідного фонду, що проходили в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, було прийняте рішення про необхідність створення Національного природного парку "Дніпрові острови", до складу якого мають увійти всі острови Києва. Південна частина острова Гідропарк, разом з озером Берізка, має увійти до нього на статусі заповідної зони. Крім того, разом з іншими островами, острів гідропарк є частиною Дніпровського екологічного коридору, що є основним шляхом сезонних міграцій більшості перелітних птахів Єіропи.

Внаслідок несанкціонованого будівництва, що вже близько року наступає на оз. Берізка, йому загрожує знищення.