КРУ перевірило Київський міський центр роботи з інвалідами

337
КРУ перевірило Київський міський центр роботи з інвалідами

Контрольно-ревізійне управління в м. Києві провело ревізію фінансово-господарської діяльності Київського міського центру роботи з інвалідами.

Під час ревізії було встановлено, , що на виконання розпорядження Київської міської державної адміністрації від 08.11.2001 № 2382 "Про передачу основних фондів комунальної власності територіальної громади м. Києва" за Центром на праві оперативного управління закріплено будинок № 36-в на вулиці Франка, у якому планувалося розміщення адміністративних приміщень та кабінетів медичної реабілітації Центру.

Відповідно до акту приймання-передачі вказаний одноповерховий будинок загальною площею 89,5 кв.м побудовано 1873 року, знаходиться в експлуатації з 1900 року і наразі перебуває в незадовільному стані. Згідно з даними бухгалтерського обліку первісна вартість будинку становить 94,5 тис. грн., залишкова вартість – 16,7 тис. гривень.

Слід зазначити, що фасадний будинок та житловий флігель садиби охороняються державою як ново виявлені пам’ятки культурної спадщини (наказ по управлінню № 15 від 02.04.1998). Ці дані підтверджені Історико-архітектурною довідкою Всеукраїнського науково-методичного та дослідно-інформаційного центру архітектурної спадщини від 2003 року.

Але незважаючи на те, що будівля розташована в історичному кварталі Києва та є культурною пам’яткою, Центр не зробив нічого для того, щоб визначити її справедливу вартість.

Необхідно звернути увагу, що жодних робіт з реконструкції вказаного будинку протягом ревізії не проводилось, кошти на вказані цілі Центру не виділялись.

В період ревізії Центр направив лист до Головного управління соціального захисту населення з проханням дозволити використати частину кошів, передбачених на утримання установи на експертну оцінку вартості будинку. Крім того, Центр також направив лист до КП "Київське міське бюро технічної інвентаризації права власності на об’єкти нерухомого майна" від 23.06.2008 № 77 з проханням надати копію архітектурно-технічного паспорту будинку по вул. Франка,36-в. На час закінчення ревізії робота з даного питання триває.

Крім того, під час ревізії встановлені інші порушення, а саме: заниження в обліку вартості активів – на 31,61 тис. грн., завищення вартості ремонтних робіт – на 2 тис. грн., та здійснення попередньої оплати за надання послуг теплопостачання на строк, що перевищує один місяця, – 1,66 тис. гривень.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Шевченківського району м. Києва. До адміністративної відповідальності притягнено двох посадових осіб. Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі КРУ в м. Києві.