У сутичці з незаконними забудовниками постраждав журналіст

420
У сутичці з незаконними забудовниками постраждав журналіст

В суботу, 14 червня, було незаконно встановлено паркан за адресою вул. Лук'янівська, 77. На місце вийшли мешканці прилеглих будинків, приїхали активісти громадянської ініціативи "Збережи старий Київ!"(ЗСК). З боку забудовників приїхало близько 40 осіб спортивної зовнішності. Коли встановлювали паркан, "будівельники" наразились на активний спротив людей, котрі відстоювали свої права. В бійці з "бойовиками" забудовника сильно постраждав активіст ЗСК, журналіст Ігор Луценко, котрий зараз знаходиться в лікарні, також було побито дві жінки з сусідніх будинків.

Видео дня

Ділянка, на якій планується будівництво, входить до прибудинкової території ЖБК, там знаходиться дитячий майданчик. Мешканцям, котрі неодноразово зверталися до різних інстанцій з вимогами зупинити будівництво, в "Інституті Генплану" підтвердили, що ця територія відведена під рекреаційну зону і на ній не може вестися житлове будівництво. Детальний план території Шевченківського району підтверджує законність розташування там дитячого майданчика. Шевченківська райрада звернулася до міської ради з вимогою скасувати землевідвід.

Перед виборами мешканцям вдалось добитися обіцянки від секретаря Київміськради Олеся Довгого обіцянки скасувати повністю незаконний землевідвід, як тільки буде відновлено роботу міської ради. Одразу після виборів, 2 червня, міською владою було надано дозвіл на порушення благоустрою та встановлення паркану на даній ділянці.

Кількість будівельних скандалів після виборів вражає. Вирубка парків, руйнування дитячих майданчиків у спальних районах міста, руйнування історичної центральної частини міста - ось так реальність, з якою ми зіткнулися, прокинувшись на наступний день після виборів. Обіцянки усіх команд, що йшли на вибори, зокрема чинного мера, як і очікувалось, виявились банальним передвиборним піаром, повідомляють активісти ЗСК.