Влада захотіла стерилізувати усіх безпритульних тварин

258
Влада захотіла стерилізувати усіх безпритульних тварин

Заходи з регулювання чисельності безпритульних тварин, що здійснюються столичною владою, потребують підтримки мешканців Києва. Про це повідомила заступник голови КМДА Ірена Кільчицька.

Видео дня

"Проблема безпритульних тварин на вулицях міста, безперечно є питанням, яке повинна вирішувати влада. Ми здійснили значний обсяг роботи у цьому напрямку, запровадивши стерилізацію безпритульних тварин. Це цивілізований, гуманний спосіб регулювання їх кількості, який дає можливість уникнути розмноження безпритульних тварин, а також передбачає профілактику інфекційних захворювань у них", – повідомила Ірена Кільчицька і додала, що з початку року на базі комунальних підприємств "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" та "Притулок для тварин" здійснено стерилізацію 626 безпритульних тварин.

За словами Кільчицької, стерилізація тварин відбувається за запитами, що надходять з громадських організацій. Фахівці "Притулку для тварин" разом з волонтерами виловлюють безпритульних тварин та відвозять до клініки, де операцію виконують кваліфіковані спеціалісти ветеринарної медицини.  

"Ми знайшли шлях регулювання кількості тварин людяно, маємо прекрасну програму, для впровадження якої ми заручилися підтримкою фахівців зі всесвітніх громадських організацій. Потрібно тільки включитися у цей процес, або хоча б не заважати його реалізації", – зазначила Ірена Реонольдівна.

Як повідомили у "Притулку для тварин", виїзди на відлов собак здійснюються лише в ті організації, які погоджуються на їх стерилізацію і повернення на попереднє місце перебування. Категорично забороняється відлов тварин з цуценятами та цуценят до 10-ти місячного віку, в зв'язку з неможливістю їхньої стерилізації.

Сама по собі процедура стерилізації не є складною в хірургічному плані і техніка операції практично виключає можливість неякісного проведення хірургічного втручання. Після закінчення післяопераційного періоду тварини повертаються назад на місця свого перебування, знову ж таки при супроводі волонтерів, перед цим чітко визначається людина, яка буде опікуватись тваринами в майбутньому. За проведення стерилізації, а також медикаментозне лікування в післяопераційний період гроші з волонтерів (опікунів) не стягуються.  Про це "КИЯНАМ" повідомили у прес-службі КМДА.