Контраст великого міста, або Андеґраунд Майдану

732
Контраст великого міста, або Андеґраунд Майдану

Одним з найулюбленіших місць відпочинку киян і гостей міста є вул. Хрещатик з її кульмінаційним осередком – просторим і розлогим Майданом незалежності.

Видео дня

Більшість, вважає майдан – центром міста, хоча всього кілька століть тому це місце звалось – Козиний яр і було захащене, заболочене і наповнене дичиною.

Майдан Незалежності є своєрідною візитною карткою столиці, кожен турист чи гість Києва, – в першу чергу, при нагоді, намагається відвідати цей культурно-масовий, подекуди історичний, а часом і політичний осередок столиці.

Прогулюватись Хрещатиком завжди цікаво, він щедрий на різноманітні цікавини: невеличкі шоу, багато творчих людей, паби, ресторани, театри в спокійних вуличках з бруківкою, скульптури, розкладки нацсимволіки, фонтани чого тут тільки не побачиш.

Намилувавшись просторами Майдану, гріх не піти і не помріяти насолоджуючись миловидними просторами веселого і разом з тим загадкового і доброго Дніпра. Але тут вже треба здолати невеличку перешкоду: перейти підземний перехід в якому відкривається зовсім інше життя, дещо радикальніше ніж зверху; нормальна пересічна людина потрапивши сюди – намагається якнайшвидше з відси вибратись. Контраст разючий, особливо ближче до ночі, коли збирається вся "еліта", все темне і не дуже приємне. Вхід в метро тут – порятунок, світлий коридорчик спокою, а вихід зовсім навпаки.

Окрім того, що стіни давлять темизною, перекупки - непотребом, кіоски – п’яними чергами, люди без житла - запахами, молодь різного стильового вираження депресивного характеру – деградацією нації, – все змішується в нудний коктейль гнилизни і деморалізації. Тільки дуже вихована людина, яка любить свою столицю, щоб викинути сміття шукатиме спеціально відведене для цього місце, а не кине туди де воно вже лежить. Тобто всі плюси Майдану не перевершують мінусів, цього undergrounду (хоча, може так і треба, – чим тісніші і жахливіші коридори підземелля тим повніше і яскравіше сприймається океан майдану). Звичайно є й приємні деталі "труби": квіти, художники-портретисти, жива музика, але не вистачає чистоти і охайності...

Було б набагато приємніше коли б підземне життя Майдану було б таким же привітним і просторим , як і на поверхні. Доречним було б проведення конкурсу на проект модернізації підземного переходу Майдану незалежності, талановитих людей у нас вистачає та й спонсори знайдуться, – всім вигідно, і на користь столиці, адже попереду Євро-2012.