Дачники категорично відмовляються залишати Русанівські сади

540
Дачники категорично відмовляються залишати Русанівські сади

Нині опори Подільсько-Воскресенського мосту закінчуються біля асфальтованої дороги на Русанівських садах. Для майбутнього шляхопроводу тут мають зруйнувати лінії N25 та N26. Однак прополоті й засаджені грядки, политі городи свідчать: люди не готуються до переїзду. Більшість будинків — капітальні. Кияни мають тут газ, електрику, міські номери телефонів і живуть не лише влітку, а цілий рік.

Видео дня

— Якщо щось і почнеться, то ми ляжемо трупами, — каже Ірина Басалкевич, яка з чоловіком Олександром має тут будинок. — Хай ведуть мости в інших напрямках.

Вибудувана частина мосту від берега до дороги складається із 16 опор на відстані 33 м одна від одної. Далі — будинки. Стовпи обписали червоною фарбою та обклеїли оголошеннями. Робітників не видно. Жителі дач кажуть, що будівельники зникли з мосту ще торік восени.

— Їх тут жах скільки було — вся Україна. Сказали, що роботи немає, грошей не платять, та й зникли, — розповідає Олександр Басалкевич.

Голова правління садового товариства "Русанівський масив" Андрій Махов пропонує повернути міст у бік Троєщини та прокладати метро вулицею Бальзака.

За словами місцевих, важко повірити, що до його ідеї прислухаються.

— Тут є кілька голів різних кооперативів, які закликають дачників не підписувати згоди на будівництво мосту, — говорить чоловік, який не представився. — Люди нічого не підпишуть, компенсації не отримають, а потім їх просто викинуть звідси, бо земля — державна. Для будівельників — економія, та й голови кооперативів мають прибуток. Дехто з них за останні два роки три машини собі купив.

Нині згоду на знесення дали власники 107 із 286 дачних ділянок. Гендиректор комунальної корпорації "Київавтодор" Володимир Жуков натомість пообіцяв власникам землю в мікрорайоні Биківня, грошові компенсації або квартири, пише "Газета по-українськи".