"Мертві" кінотеатри продадуть на аукціонах

561
'Мертві' кінотеатри продадуть на аукціонах

У четвер, 26 квітня, на сесії Київради створили компанію "Київкінофільм", яка реорганізує мережу комунальних кінотеатрів та контролюватиме їхню діяльність.

Видео дня

Начальник Головного управління культури і мистецтв мерії Світлана Зоріна, 39 років, звертає увагу на жахливий стан, в якому опинилися комунальні кінотеатри. Частину з них продали за безцінь, інші за мізерні гроші здають в оренду підприємцям, повідомляє "Газета по-українськи".

— Кінотеатр імені Довженка продали першим, 2002 року. За заклад площею 3 тисячі квадратних метрів взяли 3 мільйони гривень — це мізер! Потім — "Аврора" площею 2,4 тисячі квадратних метрів за 2,5 мільйона гривень, "Зоряний" за 8 мільйонів, "Супутник" за 7 мільйонів, — каже вона.

За словами Зоріної, від продажу кінотеатрів місто отримало в 7 разів менше, ніж могло. Крім того, кінотеатри "Дружба", "Орбіта", ”Київ” та ”Кінопанорама” у 2002–2003 роках були надані в оренду теперішнім керівникам на таких умовах, що мерія протягом 15 років не може ні підняти орендну плату, ні розірвати договори.

Кінотеатри ”Краків”, ”Екран”, ”Молодіжний”, ”Гагаріна”, ”Тампере” та ”Загреб” Зоріна назвала ”мертвими”: вони уже давно працюють не за призначенням, а як торгові чи розважальні центри.

— Кошти, які мерія вкладала в розвиток цих кінотеатрів, йшли невідомо куди, — каже Зоріна. — Ще є 9 дитячих кінотеатрів, в яких санвузли та технічне обладнання не міняли десятки років, а фільми показують 30-річної давності.

Зоріна вважає, що ”мертві” кінотеатри треба продати на аукціонах — обов’язково за ринковою ціною. Мовляв, тільки за кінотеатр ім. Гагаріна можна отримати $2,5 млн.