newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

ШОК:"Черновецькі" блокують імперативний мандат

405
ШОК:'Черновецькі' блокують імперативний мандат

Створенню цього прецеденту завадили соратники Леоніда Черновецького, принісши ухвалу Печерського районного суду про заборону "вчиняти низку дій політичним партіям, виборчим блокам політичних партій, Центральній виборчій комісії та територіальним виборчим комісіям". Ввечері засідання ЦВК відвідала Юлія Тимошенко, але присутність лідерки БЮТ не змогла принципово змінити ситуації.

Як повідомили "КИЯНАМ" джерела в БЮТ, "піонер" застосування імперативного мандату знайшовся в Іванківській районній раді (Київська область): Блок Тимошенко звернувся до ЦВК з проханням позбавити депутатського мандату одного зі своїх зрадників, призначивши на його місце кандидата з виборчого списку Миколу Ворожбита. В разі задоволення цього клопотання БЮТ, фактично було б створено прецедент застосування імперативного мандату, що дозволило б політичним силам (тому ж Блокові Тимошенко) поставити вирішення подібних питань на потік.

Однак представники мера Києва Леоніда Черновецького, побоюючись руйнування більшості у Київраді, доклалися до гальмування дії імперативного мандату. За даними з поінформованих джерел, сьогодні до ЦВК завітали представники політичних сил, які підтримують київського мера Леоніда Черновецького і пред’явили ухвалу Печерського суду від 5 березня 2007 року, якою заборонено "вчиняти низку дій політичним партіям, виборчим блокам політичних партій, Центральній виборчій комісії та територіальним виборчим комісіям". А зокрема, по суті, – позбавляти депутатських мандатів тих, хто діє всупереч своїм особистим та партійним передвиборчим обіцянкам, або навіть переметнувся до табору колишніх політичних супротивників.

За підсумками обговорення цього питання ЦВК було прийнято протокольне рішення звернутися до Печерського районного суду з проханням роз’яснити порядок виконання Центральною виборчою комісією цієї ухвали, і продовжити засідання Комісії після отримання такого роз’яснення.

Безумовно, що будь-якому районному судові, навіть сумнозвісному Печерському, блокувати дію закону України складнувато. А це значить, що радникам Черновецького потрібно буде шукати нових легальних способів блокування імперативного мандату, що дозволить їм ще на деякий час "промаринувати" "земельну" більшість у Київраді.

Ігор ПЕТРУК, спеціально для "КИЯН"