Для боротьби зі СНІДом дизайнери зібрали 1 млн. гривень

285
Для боротьби зі СНІДом дизайнери зібрали 1 млн. гривень

1 мільйон гривень за 3 години запеклих торгів — такий результат доброчинного аукціону у столиці.

Видео дня

30 українських дизайнерів створили колекцію, присвячену боротьбі зі СНІДом. Їхні сукні пішли з молотка вчора пізно ввечері, в самісінькому центрі столиці. За право отримати стильну зброю проти ВІЛ змагалися найвідоміші люди України.

Кожен лот на цьому аукціоні – зброя проти СНІДу. Колекцію полум’яних нарядів створили найкращі дизайнери країни за ініціативою Фонду "АнтиСНІД". Його голова, Олена Франчук, каже, що ситуація із хворобою нагадує їй фільм "Титанік". Коли корабель уже тонув, а люди фліртували, слухали музику і танцювали, не підозрюючи про небезпеку.

Олена Франчук, голова благодійного фонду "АнтиСНІД": "Очень важно, чтобы мы боролись со СПИДом, объединившись. Только привлекая к этой борьбе все больше и больше людей, мы сможем это остановить. Это должна быть инвестиция не только деньгами, но и временем, и мозгами, и усилиями, потому аукцион и начинался".

Початкова ціна дизайнерських витворів — 50 доларів. Однак уже за хвилину цифра зростає в десятки разів. За право зробити добру справу змагається еліта країни: політики, бізнесмени, шоу-зірки.

Людмила Харів, телеведуча: "Я сюда пришла не за красным платьем. Я прекрасно понимаю, что та проблема, которая на сегодня существует, она нас лишает не только будущего, но и настоящего".

Володимир Нечипорук, генеральний продюсер Українського тижня моди: "В чому молодці люди з фонду Олени Франчук і сама Олена, що це — не якісь абстрактні гроші кудись, а конкретним діткам. І колись, дасть Бог, буде 40 тиждень моди і ми їх побачим або на подіумі, або в залі, і будемо розуміти, що вони живі досі завдяки нам".

Одні сукні йшли з молотка миттєво, за інші розгорталася запекла боротьба. Родзинкою торгів стало плаття від Христини Гусиної — це найдорожчий лот аукціону, придбала його Євгенія Губська. Стильна річ коштувала їй немало нервів і грошей. За лаштунками аукціону — розпродаж дитячих речей і картин, які ВІЛ-інфіковані малюки створювали власноруч. Це чергове ноу-хау організаторів. Експерти кажуть, що творчі люди за один вечір зробили більше, ніж деякі політики за цілий рік.

Володимир Жовтяк, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ/СНІД: "Хотелось бы, чтобы и дизайнеры, и певцы, и спортсмены, и все известные люди в нашей стране следовали этому примеру и пытались противодействовать эпидемии. Только так можно ее остановить".

Гроші за модні речі планували покласти на рахунок ВІЛ-інфікованим діткам, яких невдовзі усиновлять. Однак щедрість гостей перевищила сподівання організаторів: виторг аукціону – 1 мільйон гривень. Тож решту коштів перерахують ВІЛ-позитивним дітям-сиротам, яких в Україні понад півтисячі, повідомляє ICTV.