За ЖКП кияни сплачують до 40 млн. гривень на день

216
За ЖКП кияни сплачують до 40 млн. гривень на день

В Головному інформаційно-обчислювальному центрі (ГІОЦ) "Хрещатику" підтвердили, що на 26 березня перекрито місячну норму надходжень за житлово-комунальні послуги, про що у п’ятницю повідомив на розширеній колегії Київміськдержадміністрації перший заступник її голови Анатолій Голубченко. Населенню нараховано 142 млн грн, а нині проплачено понад 146 млн. Сума, що надійшла за надані послуги, навіть перевищує потужності ГІОЦ, де кошти розподіляють адресатам ("Київводоканал", "Київенерго" та іншим компаніям).

Видео дня

Останніми днями на рахунок ГІОЦ у банку "Хрещатик" надходить до 40 млн грн на день, працівники центру фізично не встигають "розкидати" кошти за призначенням. З тієї суми 60 млн розподілено на рахунки організацій, що надають послуги, а решта й досі лишається на рахунку ГІОЦ. За словами пана Голубченка, за своїми технічними можливостями обчислювальний центр здатний обробити платежі на суму не більше 15 млн грн на день, повідомляє газета "Хрещатик".

Також Анатолій Голубченко зазначив, що співвідношення поточних платежів і погашення заборгованості за попередні місяці становить 50 на 50. Тобто половина загальної суми зі 146 млн грн — це оплата за лютий, решта — повернення боргів за грудень-січень за новими тарифами. Керівництво міста задоволене, що знайдено спільну мову з громадою. Пан Голубченко подякував киянам за розуміння: перший заступник голови міськдержадміністрації прогнозував, що проплата за лютий становитиме 90%.

Анатолій Голубченко заявив, що теперішні тарифи покривають лише 50% витрат житлово-комунальних підприємств, які обслуговують будинки і мешканців. А втім, поки що місцеві органи влади остаточно не з’ясували співвідношення між чинними розцінками й реальними витратами на житлокомунпослуги, що надають підприємства, і насамперед "Київводоканал" та "Київенерго". Однак нинішні цифри значно оптимістичніші, ніж у попередні періоди. Звітуючи в січні, Голубченко визнав, що тоді кияни за послуги розрахувалися лише на 46%.