Манікюрний кабінет став на заваді повноцінного життя киянки

345
Манікюрний кабінет став на заваді повноцінного життя киянки

Киянка Ольга чотири місяці лікується від гепатиту В. "Швидше за все, вірус занесли в перукарні під час манікюру, – розповідає дівчина. – Лікарка сказала, що на ножицях могла залишитися кров попередньої клієнтки. Але вже нічого не доведеш".

Видео дня

Раніше в Ольги були довгі нігті. Часто робила на них візерунки. Нині обрізає лише своїми ножицями. Щоб не було спокуси покривати їх лаком, одягає блузки з довгими рукавами.

– Недомагання у мене з’явилося напередодні літньої сесії, – згадує Ольга. – Думала, звичайна перевтома. На неї ж списувала нудоту та відсутність апетиту. Коли заболіло справа під ребрами й піднялася температура, батьки викликали "швидку".

У лікарів спочатку була підозра на апендицит. Діагноз – гепатит В поставили, коли дівчина здала кров на вірусні інфекції. Хвороба загострилася. Місяць Ольга пролежала в інфекційному відділенні. Постійно ставили крапельниці. Якби тиждень загаялись, у неї почали б гинути клітини печінки, орган міг відмовити, кажуть медики

Манікюрні кабінети, перукарні та салони татуажу – місця, де найчастіше можна заразитися вірусом гепатиту. Він потрапляє з манікюрних ножиць або леза для гоління через найменші пошкодження до шкіри, повідомила "Газета по-українськи".

– Ризик інфікуватися при уколі голкою, зараженою вірусом гепатиту В, становить 30 %, вірусом імунодефіциту – три, – розповідаєІгор Анастасій,доцент кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету ім. Богомольця. – У побутових умовах вірус гепатиту В зберігає хвороботворні властивості до шести місяців. Троє з сотні людей, які контактували з такими предметами, стануть носіями гепатиту.

Із лікуванням зволікати не можна.

– Вірус руйнує печінку, – пояснює Євдокія Вакуленко, завідувач відділення гастроентерології Київської обласної лікарні. – При запущеному гепатиті в 20 % хворих недуга переходить у хронічну форму. Далі розвивається цироз і навіть злоякісні захворювання.